Rybniccy koszykarze po pewnym zwycięstwie na swoim parkiecie z MUKS-em Tarnów, o kolejne ligowe punkty walczyli w Tarnowskich Górach, gdzie zmierzyli się z piątą drużyną ligowej tabeli KKS-em Ragor. W pierwszym meczu tych ekip, które zostało rozegrane w rybnickim ekonomiku pod koniec listopada, MKKS przegrał różnicą 6 oczek.
Spotkanie w Tarnowskich Górach dużo lepiej rozpoczęli miejscowi, wypracowując sobie już w I kwarcie 10-punktową przewagę. Na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu KKS-u 50:36. III kwarta zakończyła się remisem i mało kto wierzył, że w ostatnich 10 minutach podopieczni Jakuba Krakowczyka zdołają zniwelować kilkanaście punktów straty. A tak się właśnie stało. MKKS dobrze grał w obronie, był skuteczny w ofensywie i na 4 minuty przed końcem spotkanie, po celnych trójkach Wydry i Kosiorowskiego był remis po 72. Kolejne trójki Wydry i Lewandowskiego sprawiły, że zespół z Rybnika wygrał ostatnią kwartę 27:10 i cały mecz 80:77.
To zwycięstwo pokazuje jaki potencjał drzemie w młodej ekipie MKKS-u. Miejmy nadzieję, że przy dwóch, trzech wzmocnieniach rybnicka drużyna już w przyszłym sezonie będzie się bić o coś więcej niż tylko utrzymanie w II lidze.
Kolejny mecz koszykarze Krakowczyka rozegrają we wtorek, 15 lutego. Wtedy to zagrają na swoim parkiecie z ostatnią w tabeli Koroną Kraków. Początek tego spotkania o godz. 19:00.

KKS Ragor Tarnowskie Góry – MKKS Rybnik 77:80 (28:20, 22:16, 17:17, 10:27)