Marek Pietras
Marek Pietras

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele rybnickich klubów piłkarskich oraz m.in. wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski, dyrektorzy MOSiR-u Rafał Tymusz i Arkadiusz Skowron. Oprócz spraw bieżących dyskutowano także o założeniach programu Piłkarskiego Szkolenia Dzieci i Młodzieży w Rybniku w oparciu o Certyfikację Szkółek Piłkarskich prowadzoną przez PZPN. 

Wracają gospodarze 
Rafał Tymusz przedstawił m.in. zakres obowiązków gospodarzy obiektów piłkarskich, którzy po roku przerwy ponownie będą zatrudniani przez MOSiR. – Zależy nam, aby ci gospodarze wywodzili się ze środowisk związanych z danym klubem dzielnicowym. Naszym zdaniem współpraca będzie wtedy łatwiejsza. Podzieliliśmy pracę na obiektach piłkarskich w ten sposób, że cześć będzie wykonywał gospodarz, a część pozostanie nadal w obowiązkach MOSiR-u i samych klubów – informuje dyrektor Tymusz, dodając, że kluby mają czas na zgłaszanie kandydatów na gospodarzy do połowy marca.  
W drugiej części spotkania działacze klubów piłkarskich poznali propozycję Miasta Rybnika na wsparcie klubów, które przystąpią do procesu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. – Chcemy, aby jak największa liczba naszych klubów przystąpiła do certyfikacji. Oprócz tego, że w klubach posiadających certyfikację gwarantowany jest wysoki poziom szkolenia, to do kasy klubów wpływają dodatkowe środki finansowe z PZPN-u. Wiemy, że nie jest łatwo otrzymać certyfikację i ją utrzymać, dlatego zdecydowaliśmy się pomóc klubom i w tym roku przeznaczyliśmy na to 100 tys. zł – mówi wiceprezydent Piotr Masłowski. 

Spójny program 
Pomoc klubom starającym się o certyfikacje ma się sprowadzać do kwestii merytorycznych oraz finansowych. Klubu będą mogły liczyć m.in. na dofinansowanie do wynagrodzeń trenerów, czy administratorów odpowiedzialnych za prowadzenie procesu certyfikacji w danym klubie. 
Ze strony Miasta koordynację wszystkich zadań będzie prowadził Dawid Dylich. – Jesteśmy zadowoleni z faktu, że większość klubów jest otwarta na współpracę. Przedstawiliśmy na spotkaniu główne założenia. Teraz będziemy spotykać się z każdym klubem i rozmawiać o szczegółach. Docelowo chcemy, aby w Rybniku działał spójny program Piłkarskiego Szkolenia Dzieci i Młodzieży.  O tym też będziemy rozmawiać z przedstawicielami klubów – opowiada Dylich. 
Pod koniec marca odbędzie się kolejne spotkanie, na którym zostanie wybrany zespół roboczy, który będzie pracował nad szczegółami programu szkolenia oraz współpracy pomiędzy wszystkimi klubami piłkarskimi w Rybniku. 

Komentarze

Dodaj komentarz