Dariusz Tukalski

Koszykarki z Rybnika do ostatniego meczu w I lidze, musiały walczyć o utrzymanie. Podopieczne Grzegorza Korzenia po porażce w Swarzędzu z tamtejszym Liderem, marząc o pozostaniu na tym szczeblu rozgrywkowym, musiały wygrać dwa ostatnie mecze sezonu.
Pierwszy z nich rozegrały we wtorek, 8 marca. Wtedy to w boguszowickiej hali rywalizowały ze Ślęza II Wrocław, ekipą która w tegorocznych rozgrywkach jeszcze nie wygrała. Wydawało się więc, że rybniczanki nie powinny mieć problemów z odniesieniem szóstej wygranej w sezonie. Rzeczywistość okazała się jednak trochę inna. Przez większą część spotkania wynik oscylował wokół remisu. Na szczęście w końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki RMKS-u i ostatecznie mogły się cieszyć z wygranej 70:63. Te zwycięstwo sprawiło, że znowu wszystko było w rękach podopiecznych Korzenia. Musiały tylko w niedzielę, 13 marca pokonać na swoim parkiecie Citronex UKS Basket Zgorzelec.
Spotkanie od pierwszego gwizdka było bardzo nerwowe, a obie ekipy miały spore problemy w ofensywie. Szybciej uspokoiły się rybniczanki i po trójkach Majdy i Bednarek wygrały inauguracyjną kwartę 15:11, a w drugiej powiększyły swoją przewagę do 10 oczek, głównie dzięki celnemu rzutowi za trzy Czyżewskiej – w ostatniej sekundzie pierwszej połowy. Po zmianie stron RMKS pilnował swojej przewagi i przed decydującymi 10-cioma minutami prowadził 42:34. W ostatniej kwarcie przejezdne zbliżyły się na 4 oczka (44:40), ale wtedy kilka punktów zdobyła Sobota i zespół z Rybnika wygrał ostatecznie 56:44, zapewniając sobie pozostanie w I lidze.
Celem RMKS-u na ten sezon było utrzymanie i został on zrealizowany. Kibice liczą, że rozgrywki 2022/23 rybniczanki rozpoczną wzmocnione i powalczą o awans do fazy play off I ligi.

WIĘCEJ O MECZU, KOMENTARZE W NAJBLIŻSZYCH NOWINACH

RMKS XBEST Rybnik – Citronex UKS Basket Zgorzelec 56:44 (15:11, 18:12, 9:11, 14:10)