W pierwszej odsłonie spotkania, lekką przewagę mieli hokeiści z Jastrzębia. To jednak nie pozwoliło mistrzom Polski wyjść na prowadzenie. Wręcz przeciwnie, w 19 min. na ławkę kar wylądował Radosław Nalewajka, a na 9 sekund przed końcem tercji, gola dla gospodarzy zdobył Robert Arrak, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Nechvatala.

Druga tercja spotkania otwarła się zdecydowanie dla mistrza Polski. Po niecałych 2 minutach od początkowej syreny, technicznym uderzeniem spod niebieskiej linii, wynik spotkania wyrównał Martin Kasperlik. Radość czeskiego napastnika jednak nie trwała długo. W 23 min. został on ukarany karą meczu oraz 5 minutowym osłabienie za niesportowe zachowanie. Na ławkę kar zjechał Łukasz Nalewajka, a parę sekund później dołączył do niego Roman Rac. Podwójną przewagę w tej okazji wykorzystali gospodarze i za sprawą Michaiła Szabanowa, odzyskali prowadzenie.

W trzeciej odsłonie, pomimo dużej przewagi mistrzów Polski, nie udało się niestety odwrócić wyniku spotkania. Zwycięstwo Torunia wyrównało stan rywalizacji 3:3.
Definitywne starcie już jutro, 15 marca 2022, o godz. 18:00 na Lodowisku Jastor. Obie drużyny rozegrają spotkanie o wszystko, a mistrzowie Polski mogą wykorzystać atut własnego lodowiska.

13 marca 2022, Toruń, 17:00
KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
1:0 Arrak (Kozłow, K. Kalinowski) 19:51, 5/4
1:1 Kasperlik (Paś, Rac) 21:36
2:1 Szabanow (Karczocha, Szkodenko) 25:50, 5/3

KH Energa Toruń: C. Mölder - D. Kozłow, A. Rodionow, H. Limma, R. Arrak, L. Huhdanpää - D. Kuraszow, A. Szkrabow, V. Vasjonkin, M. Kalinowski, M. Szabanow - J. Szkodienko, A. Jaworski, M. Zając, R. Korczocha, M. Syty - E. Schafer, M. Zieliński, J. Dołęga, J. Rożkow, D. Olszewski.

JKH GKS Jastrzębie: P. Nechvátal - A. Kostek, S. Bahalejsza, M. Kasperlík, R. Rác, D. Paś - Ē. Ševčenko, M. Bryk, A. Ševčenko, V. Pavlovs, F. Razgals - K. Górny, J. Kamienieu, R. Nalewajka, D. Jarosz, E. Kalns - M. Horzelski, P. Jelszański, P. Pelaczyk, Ł. Nalewajka, G. Bondaruk.