jkh.pl
jkh.pl

W pierwszej tercji spotkania to drużyna z Jastrzębia miała więcej okazji. W 7. min mocnym strzałem z dystansu, bramkarza gospodarzy pokonał Siarhiej Bahalejsza, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. W przeciągu kolejnych minut JKH miało dużo szans na podwojenie prowadzenia, jednak nieźle spisywał się Saunders. Na kolejną bramkę kibice czekali do 18. min spotkania. Tym razem na listę strzelców wpisał się Artūrs Ševčenko, który po strzale spod niebieskiej Frenksa Razglasa, zmienił tor lotu krążka i pokonał zasłoniętego Saundersa.

W pierwszej części drugiej tercji, na taflę zdecydowanie lepiej wjechali jastrzębianie. Pomimo jednak wielu szans na powiększenie wyniku, Saunders po raz kolejny bronił po mistrzowsku. W drugiej części tercji zdecydowanie lepiej grali oświęcimianie, a w 34. min na ławkę kar za opóźnianie gry, powędrował strzelec pierwszej bramki, Siarhiej Bahalejsza.

To co stało się w trzeciej odsłonie tego spotkania przejdzie do historii. W 59. min bramkę dla gospodarzy zdobył Maksim Rogow, który spod niebieskiej mocnym strzałem pokonał Nechvátala. Wydawało się jednak że jastrzębianie zdołają obronić wynik do końca. Niestety, na sekundę przed gwizdkiem końcowym, zamieszanie pod bramką Nechvátala wykorzystał Aleksandr Strielcow, który strącił strzał spod niebieskiej Victora Carlssona, dając w ten sposób swojej drużynie jeszcze szansę na grę w dogrywce.

W 61. min dogrywki na ławkę kar za ostrość w grze, wylądowali Arkadiusz Kostek oraz Nikołaj Stasienko. W 65. min, Carlsson osamotniony na lewej stronie tafli z bliska pokonał Nechvátala dając gospodarzą pierwsze półfinałowe zwycięstwo.

Następny mecz półfinałowy jastrzębianie rozegrają już jutro, o godz. 18:00 w Oświęcimiu, po czym wrócą do Jastrzębia i już 23 marca na własnym lodowisku rozegrają trzeci mecz półfinałowy.

W drugim półfinale, po dogrywce GKS Tychy pokonało GKS Katowice 3:2 i tym samym wyrównali rywalizacje do czterech zwycięstw na 1:1.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:2 d. (0:2, 0:0, 2:0, d. 1:0)
0:1 Siarhiej Bahalejsza (Dominik Paś, Roman Rác) 06:42
0:2 Artūrs Ševčenko (Frenks Razgals, Ēriks Ševčenko) 17:17
1:2 Maksim Rogow (Peter Bezuška, Victor Rollin Carlsson) 59:27
2:2 Aleksandr Strielcow (Victor Rollin Carlsson, Krystian Dziubiński) 59:59
3:2 Victor Rollin Carlsson (Wasilij Strielcow, Ryan Glenn) 64:55

JKH GKS Jastrzębie: P. Nechvátal - A. Kostek, S. Bahalejsza, E. Kalns, R. Rác, D. Paś - Ē. Ševčenko, M. Bryk, A. Ševčenko, V. Pavlovs, F. Razgals - K. Górny, J. Kamienieu, R. Nalewajka, D. Jarosz, G. Bondaruk - M. Horzelski, M. Plachetka, P. Pelaczyk, Ł. Nalewajka, P. Elshanskii.

Re-Plast Unia Oświęcim: C. Saunder - R. Glenn, K. Paszek; A. Themár, V. Rollin Carlsson, T. Da Costa - J. Orłow, N. Stasienko, A. Strielcow, W. Strielcow, K. Dziubiński - M. Rogow, P. Bezuška, D. Wanat, Ł. Krzemień, S. Kowalówka - M. Noworyta, P. Noworyta, D. Oriechin, D. Apalkow, A. Prusak.