Materiały prasowe Wiesława Brzezina-Klocek z pracowni projektowej Lovti w Rybniku
Materiały prasowe Wiesława Brzezina-Klocek z pracowni projektowej Lovti w Rybniku

Wykończenie wnętrza domu lub mieszkania to ważny moment inwestycji. Na tym etapie zapada decyzja o tym, jak zaprojektować pomieszczenia, aby były przyjazne mieszkańcom i uwzględniały ich potrzeby. Znaczenie ma nie tylko wygląd, ale także funkcjonalność przestrzeni użytkowej. Rozstrzygnięcie tego na własną rękę jest możliwe, choć bywa kłopotliwe. Zwrócenie się po pomoc do projektanta wnętrz pozwoli uniknąć pułapek, a także zaoszczędzić nerwy, czas i pieniądze.

– Większość osób sądzi, że projekt wnętrz to tylko kolorowe obrazki. W rzeczywistości dobry projekt to wizualizacja pomieszczeń, w których zadbano nie tylko o przysłowiowy wystrój, ale także o ergonomię i funkcjonalność. Umożliwia nam on zobaczenie rezultatu prac w momencie, kiedy ewentualne zmiany nie są kosztowne. Profesjonalny projekt to także pewność, że fachowcy prawidłowo rozmieszczą oświetlenie, punkty instalacji oraz będą wiedzieć, jak dociąć i ułożyć płytki, czy panele. To daje nie tylko właściwy efekt wizualny, ale również pozwala oszczędzić zużycie materiałów – mówi Wiesława Brzezina-Klocek z pracowni projektowej Lovti w Rybniku.

Wnętrza skrojone na miarę

Skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz pozwala przygotować aranżację skrojoną na miarę konkretnych użytkowników. Ustawienie mebli, wybór oświetlenia, dobranie kolorystyki czy rozmieszczenie elementów wyposażenia łazienki ma znaczenie ze względu na wiele czynników, takich jak wiek i liczba domowników, ich aspiracje i preferowany styl życia. Inaczej planuje się wnętrze dla domatorów, lubiących spędzać czas ze sobą, a inaczej dla osób, które do domu wracają po to, żeby się wyspać.

– Z naszym wsparciem możliwe jest uniknięcie błędów aranżacyjnych, zachowanie ergonomii pomieszczeń, a także zapewnienie swobody i komfortu użytkownikom pomieszczeń. Realizując projekty, dostosowujemy wnętrza do wymagań poszczególnych domowników, staramy się również zachować wysokie walory estetyczne oraz stwarzać możliwość wyrażenia swoich emocji – tłumaczy projektantka z Rybnika.

Projektowanie krok po kroku

Praca specjalisty od aranżacji jest podzielona na kilka etapów. Pierwszy z nich polega na rozpoznaniu oczekiwań i możliwości finansowych klientów. Najczęściej wykorzystuje się do tego ankietę lub osobiste spotkanie. Na podstawie uzyskanych informacji projektant tworzy autorskie propozycje wnętrz, odwołując się do swojego doświadczenia, aktualnych trendów oraz technologii i produktów dostępnych na rynku.

– Kiedy już znam oczekiwania klienta, przystępuję do analizy funkcjonalnej, na podstawie której tworzę projekt koncepcyjny z wizualizacją 3D. Wizualizacja w przestrzenny sposób pokazuje wybraną aranżację. Kolejny krok to opracowanie dokumentacji instalacyjnej. Zaraz po tym dobieram materiały wykończeniowe wraz ze szczegółową specyfikacją niezbędną do uruchomienia zamówień. Zaprojektowaną przestrzeń wypełniam meblami dopasowanymi do układu pomieszczeń oraz elementami wystroju, takimi jak lampy, tkaniny, dodatki. Każdy detal wyposażenia prezentuję w kilku wariantach uwzględniających preferencje kolorystyczne i materiałowe klientów – dodaje Wiesława Brzezina-Klocek z Lovti.

Czym kierować się przy wyborze biura projektowego?

Podstawą współpracy jest zaufanie do projektanta. Ponieważ jest fachowcem, dobrze wie, co się sprawdzi, a jakie pomysły należ odrzucić już na samym początku. Im szybciej mu zaufamy, tym mniej błędów popełnimy. Dużo o stylu i kreatywności projektanta mówią jego wcześniejsze realizacje. Można je sprawdzić na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Decydując się na współpracę, warto wybrać osobę, która będzie mogła osobiście zapoznać się z wnętrzem mieszkania lub domu. Co prawda projektowanie na odległość jest możliwe, jednak świadomość tego, że ekspert może się pojawić w remontowanym domu praktycznie w każdej chwili, daje nam dużo pewności i komfortu.

– Jako projektantka wiem, jak przekształcić wyobrażenia o pięknych wnętrzach w realne rozwiązania odzwierciedlające marzenia klientów. Żeby zmienić przysłowiowe cztery ściany w urokliwe przestrzenie, będące źródłem satysfakcji dla ich właścicieli, potrzebuję bezpośredniego kontaktu z klientami. Dobre zrozumienie siebie nawzajem, ale też znajomość miejsca, którego dotyczy projekt, to gwarancja udanej współpracy – mówi Wiesława Brzezina-Klocek.

BK

Galeria

Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz