post image
Fot: KSSE S.A.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Śląska Wojewódzka Komenda OHP określiły zakres przyszłych przedsięwzięć na rzecz rozwoju Ochotniczych Hufców Pracy. Podczas spotkania rozmawiano również o rozwoju rynku pracy w województwie śląskim, ze szczególnym uwzględnieniem firm strefowych.

- W ramach współpracy, którą dzisiaj nawiązujemy, chcemy zwiększać szanse młodzieży na rynku pracy. Wspólnie będziemy podejmować działania, które mają na celu zapoznanie ich z funkcjonowaniem przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie województwa śląskiego. To niezmiernie istotne, by młodym ludziom dawać szanse rozwoju i pokazywać możliwości, jakie są do nich skierowane w formie chociażby kursów i projektów, w które zaangażowana jest Strefa - podkreślił Prezes Katowickiej SSE dr Janusz Michałek.

To kolejny działania KSSE, które mają na celu wspieranie młodych fachowców. W ubiegłym tygodniu, Strefa wsparła finansowo konkurs „AUTO FACHMAN – Śląski Sprawny młody mechanik samochodowy”, który odbył się w zespole szkół w Pszczynie. 

Komentarze

Dodaj komentarz