post image
Tylko w samym 2021 roku, KSSE wydała rekordowe 102 decyzje o wsparciu, Fot: KSSE S.A.

Firma Calmtec zajmuje się wykonywanie konstrukcji stalowych, urządzeń dla przemysłu oraz instalacji technologicznych. Dotychczas przedsiębiorstwo w Tunaczewie w Dąbrowie Górniczej posiadało dwa zakłady produkcyjne. Teraz, dzięki współpracy z KSSE kolejny zakład powstanie na jednej z dwunastu działek inwestycyjnych, w kompleksie inwestycyjnym "Kazdębie".

- Nowa inwestycja pozwoli nam na zwiększenie konkurencyjności w sektorze stalowych usług serwisowych poprzez wdrożenie cięcia laserowego blach oraz gięcia elementów w długościach do 6000 mm. Wdrożenie takie przy ponadprzeciętnych umiejętnościach i zasobach pozwoli nam na kreowanie nowych rozwiązań technologicznych oraz oferowaniu produktów i usług najwyższej jakości – zapowiada Przemysław Krochmal, właściciel Calmtec sp. z o. o.

Firma za zakup działki o wielkości prawie 0,5 ha zapłaciła ponad 920 tys. zł. Na inwestycje planuje przeznaczyć ok. 5,5 mln zł. Wraz z nowym zakładem, powstaną nowe miejsca pracy. Przyciąganie przedsiębiorców do Dąbrowy Górniczej to inwestycja w rozwój miasta.

KSSE to szansa na rozwój

Polska Strefa Inwestycji to instrument, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą uzyskać ulgę podatkową na realizację nowej inwestycji. Co ważne, mogą z niej skorzystać na terenie całej Polski, niezależnie od wielkości firmy. Wraz z nowym rokiem wprowadzono największe zmiany w funkcjonowaniu PSI, od początku jej utworzenia w 2018 roku. Już teraz wdrożone usprawnienia spotkały się z przyjaznym przyjęciem przez inwestorów i w znacznym stopniu zaczęły przyczyniać się do zwiększenia popularności PSI, wśród dużych i średnich firm. Obecnie pomoc publiczna w postaci ulgi podatkowej w ramach podatku CIT lub PIT nawet do 50 proc. wartości inwestycji, może być przyjmowana przez inwestora przez 12 do 15 lat. Najkorzystniej wygląda jednak kwestia wsparcia dla inwestorów z kategorii małych i mikro przedsiębiorstw. Firmy te mogą otrzymać nawet 50% ulgi. W przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw, wartości te wynoszą kolejno 40% i 30% wsparcia. 

Twoja firma jest zainteresowana współpracą z KSSE? Wejdź na www.ksse.com.pl i poznaj szczegóły.

Komentarze

Dodaj komentarz