W czwartek, 24 marca hokeiści z Jastrzębia rozegrali czwarty mecz półfinał Polskiej Hokej Ligi. Po trzech meczach z Unią Oświęcim jastrzębianie przegrywali 3:0 i chcąc przedłużyć rywalizację – trwająca do czterech wygranych, musieli w końcu pokonać Unistów.
Mecz, podobnie jak poprzednie, był bardzo wyrównany. Jastrzębianie za sprawą bramek Bondaruka, Bahalejsza i Pasia trzykrotnie wychodzili na prowadzenie. Goście za każdym razem doprowadzali jednak do remisu i do wyłonienia potrzebna była dogrywka. Ta, dość szybko się skończyła, bo już w 3. minucie decydujące trafienie zaliczył Rac.
Po czterech meczach Unia prowadzi w rywalizacji półfinałowej 3:1. Kolejny mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 27 marca, tym razem na lodowisku w Oświęcimiu.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 d. (2:2, 1:1, 0:0, d. 1:0)
1:0 Bondaruk (E. Sevcenko, A. Sevcenko) 06:10
1:1 W. Strielcow (Rogow, A. Strielcow) 09:30
2:1 Bahalejsza (R. Nalewajka, Kostek) 12:09 4/4
2:2 Da Cost a (Themar, Carlsson) 16:15
3:2 Paś (R. Nalewajka, Bahalejsza) 22:21
3:3 Krzemień (S. Kowalówka, Prusak) 33:28
4:3 Rac (Kalns, E. Sevcenko) 63:11
W rywalizacji do czterech zwycięstw: JKH GKS - Unia 1-3

JKH GKS Jastrzębie: Kieler - Kostek, Bahalejsza, Kasperlik, Rac, Kalns - E. Sevcenko, Bryk, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Górny, Kamienieu, R. Nalewajka, Paś, Bondaruk - Horzelski, Jelszański, Pelaczyk, Ł. Nalewajka, Płachetka.