fot. Dominik Gajda.
fot. Dominik Gajda.

To już kolejna akcja zorganizowana przez radnego dzielnicy Nowe Miasto Grzegorza Grabowskiego. Tym razem celem akcji jest zbiórka rowerów, w szczególności przeznaczonych dla dzieci. Te zostaną przekazane dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przebywają w naszym regionie. Do pomocy włączył się także właściciel sklepu rowerowego CYKLO SERWIS, który zajmie się naprawą podarowanych rowerów.

- Zbieramy rowery, których ludzie już nie używają, a które mogą przydać się konkretnym osobom. Sprawdzimy czy są bezpieczne, przeprowadzimy renowację, a potem będziemy rozdawać je małym chłopcom i dziewczynkom z Ukrainy. Przyszła wiosna, dzieciaki naszych sąsiadów wsiadły już na rowerki. Pomyśleliśmy, że dzieci z Ukrainy będą się cieszyły jeśli dostaną takie rowerki i będą mogły na nich jeździć - mówi Grzegorz Grabowski.

Rowery nie muszą być sprawne. Te zostaną odnowione przez serwisantów. Można je przynosić do serwisu przy ulicy Słowackiego 2 w Wodzisławiu Śląskim.

- Każdy kto ma rower niech przyniesie, nie muszą być wcale sprawne. Choćby udało się odzyskać połowę rowerów, to i tak warto. Mamy mechanika, także jeśli uda nam się z 15 rowerów zrobić 7, będzie dobrze. Te rowery wielokrotnie zalegają w naszych piwnicach, zapominamy o nich. Sprawdźmy czy nie mamy takich u siebie i zapraszam do naszego serwisu, by dać im drugie życie dla dzieciaków z Ukrainy - mówi właściciel serwisu Dawid Brodala.

- Myślę, że dzieciom przydadzą się do szkoły, a dorosłym w dojeździe do pracy - dodaje.

Gdzie dostarczyć rowery?

  • Sklep CYKLO SERWIS, ul. Słowackiego 2, 44-300 Wodzisław Śląski.

Rowery można dostarczać w godzinach otwarcia sklepu: pn-pt. 9-17 oraz w soboty 9-13.

Kontakt do organizatora akcji Grzegorza Grabowskiego: 722 350 118.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz