Koszykarze z Rybnika meczem z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza zakończyli sezon 2021/22. Podopieczni Jakuba Krakowczyka z 30 meczów wygrali 11. Przed rozgrywkami celem ekipy, rozgrywającej swoje mecze w „ekonomiku” było utrzymanie się w II lidze i ogrywanie młodzieży. Oba te cele udało się zrealizować. Teraz czas pójść o krok do przodu. Aby tak się stało, klub musi wzmocnić swoją kadrę, głównie w strefie podkoszowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tak właśnie będzie.
Mecz z MKS-em II rozpoczął się dobrze dla rybniczan, którzy po inauguracyjnej kwarcie prowadzili 20:15. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 34:23 na korzyść MKKS-u. Po zmianie stron goście próbowali zniwelować tę stratę, ale skutecznie wybijali im to z głowy Lewandowski, Kawczyński czy Kosiorowski, którzy co rusz trafiali zza linii 6,25. Ostatecznie rybniczanie wygrali 67:60 i zakończyli sezon na 10. miejscu.