Policja Żory.
Policja Żory.

Wczoraj, około godziny 18:30 na osiedlu Sikorskiego, w rejonie ulicy Bankowej policjanci ruchu drogowego zauważyli samochód osobowy marki Toyota.

- Po zatrzymaniu pojazdu, mundurowi od razu wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że 37-letni mieszkaniec Żor był pijany. Mężczyzna prowadził swój samochód mając prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje żorska policja.

Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało dodatkowo, że ma on już na swoim koncie nie tylko zakaz kierowania pojadami, ale jest też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem po alkoholu. Najbliższy rok kierujący spędzi za kratkami.

 

Komentarze

  • Obywatelka24 30 marca 2022 17:28@ MieszkaniecSWD Niestety... masz rację. Takiego zaprząc do kieratu i niech produkuje prąd. Dach ma zapewniony, jedzonko lepsze jak w szpitalach, opieka medyczna bez kolejki, czynszu, mediów nie musi płacić. Po złapaniu pijaka - kara powinna być ściągana komornikiem (licytowane auto, sprzęt AGD/RTV) i z tego miałby opłacony pobyt w więzieniu i obowiązkowy odwyk. Jeśli nie ma kasy - obowiązkowa praca. Jakby mieli zamykać wszystkich pijaków w więzieniach - wkrótce brakło by więzień.
  • MieszkaniecSWD 30 marca 2022 11:42Kary dla pijaków - prace społeczne w kamizelkach "prowadziłem po pijanemu" a dla notorycznych - zdjęcie na bilboardach (w tym przypadku RODO nie powinno obowiązywać). A nie więzienie - znów kolejny pasożyt na utrzymaniu podatników...

Dodaj komentarz