Policja Jastrzębie-Zdrój.
Policja Jastrzębie-Zdrój.

W poniedziałek 28 marca, do 86-letniej mieszkanki miasta zadzwoniła oszustka, podając się za córkę i próbowała wyłudzić pieniądze w kwocie 50 tysięcy złotych. Kobieta podająca się za córkę przekazała informację, że potrzebuje pieniędzy, aby spłacić długi w banku. Na szczęście tym razem mieszkanka zachowała zimną krew i nie dała się oszukać.

- Apelujemy do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00 - informuje jastrzębska policja.

Policja zwraca się ze szczególnym apelem do osób młodych, by informować naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności. 

Komentarze

Dodaj komentarz