post image
Źródło: UM Żory.

Miasto Żory już po raz czwarty było partnerem ogólnopolskiego konkursu, który ma na celu wyłonienie najciekawszych projektów z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki. W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło ponad sto zgłoszeń od najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Do finału, który rozgrywany był na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, awansowali autorzy 10 najciekawszych propozycji. Tam finaliści przedstawili swoje projekty w formie prezentacji, ocenianych przez Jury złożone z naukowców zajmujących się na co dzień zagadnieniami elektroniki, automatyki czy informatyki, a także przedstawicieli firm Siemens i Kamami.

Młodzi ludzie pracując samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach przygotowali różnorodne projekty, które mogą ułatwić nam codzienne życie. Po raz kolejny w akcję włączyła się Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

- To po raz kolejny wspólny sukces przedsięwzięć w ramach współpracy biznesu, nauki i samorządu - podkreślił dr Janusz Michałek, prezes KSSE, który wręczał zwycięzcom nagrody.

Zwycięzcą konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej” został Maciej Krainski z Bydgoszczy, który stworzył niesamowity projekt pn. „MK Watch - smartwatch dla Ciebie”. Wśród laureatów był także Stanisław Lisek z Knurowa.

Komentarze

Dodaj komentarz