Źródło: Powiat Wodzisławski.
Źródło: Powiat Wodzisławski.

Oddział ten to klasa dla młodzieży, która wcześniej uczęszczała do szkół za granicą Polski, a obecnie podlegają obowiązkowi szkolnemu w naszym kraju. Jest to forma wsparcia dla osób, które nie znają języka polskiego albo znają go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki. W nauce, a  także integracji i aklimatyzacji w szkole będzie pomagało im 30 wolontariuszy – uczniów „Tischnera".

- Serdecznie witamy was w progach wodzisławskiej szkoły. Mamy nadzieję, że nauka tutaj będzie dla was efektywna i będzie odbywała się w jak najlepszej atmosferze. Wszyscy byśmy sobie życzyli, abyście przyjechali tutaj w ramach projektu bądź wymiany uczniowskiej i żebyście po tym czasie mogli wrócić do domów i chociaż niestety powód jest inny, życzymy wam tutaj dobrze spędzonego czasu – powiedziała Kornelia Newy, członkini zarządu powiatu odpowiedzialna za oświatę - słyszymy w powiecie.

Starostwo Powiatowe dla każdego ucznia z Ukrainy przygotowało plecaki, w których znalazły się najpotrzebniejsze przybory szkolne. Do Oddziału Przygotowawczego w wodzisławskim „Tischnerze" zapisanych zostało już 25 uczniów, zatem maksymalna liczba. Z tego powodu planowane jest przeprowadzenie naboru, a następnie uruchomienie kolejnego Oddziału Przygotowawczego, tym razem w strukturze Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Osoby chętne mogą się już zapisywać. Kontakt do Zespołu Szkół Technicznych: 32 456 27 20. 

 

UA: Запускаємо школу для молоді з України з додатковими уроками польської мови. Навчання буде проводитися в школі: Комплекс технікуму в Водзислав Шльонський вул. Пшовська 92, тел.+48324562720.

Komentarze

Dodaj komentarz