Marek Pietras
Marek Pietras

W niedzielę, 3 kwietnia – w hali w Boguszowicach, odbyły się drugie zawody z cyklu Amatorskich Mistrzostw Rybnika. Tym razem uczestnicy rywalizowali w tenisie stołowym. – Udział w zawodach zadeklarowało 44 uczestników. Ostatecznie wystartowało 33. Chcielibyśmy rozpropagować tę dyscyplinę sportu w naszym mieście. Może ją uprawiać każdy, nie wiąże się też z jakimiś dużymi wydatkami, co dzisiaj dla wielu ma znaczenie. Patrząc na zawodników, większość z nich radzi sobie bardzo dobrze. Widać, że ta dyscyplina nie jest im obca. Mamy nadzieję, że na kolejne imprezy z cyklu, zapiszą się także osoby, dla których będzie to porostu zabawa, pierwszy start w zawodach w danej dyscyplinie. Taka jest idea Amatorskich Mistrzostw Rybnika – mówi Damian Dębiński, z Działu Organizacji Imprez rybnickiego MOSiR-u. 
W niedzielnych zawodach – mężczyzn rozlosowano do 9 grup, najlepsi rywalizowali następnie w fazie pucharowej. Kobiety, których było pięć, grał systemem „każda z każdą”. Ostatecznie w turnieju zwyciężyli Aneta Trętowska i Maciej Krawczyk.
Kolejną imprezą z cyklu Amatorskich Mistrzostw Rybnika będzie Bieg Wiosny, zaplanowany na 15 maja. – Zapraszamy na tę imprezę wszystkich, nie tylko wytrenowanych biegaczy. Limit czasowy jest tak ustalony, aby zmieścili się w nim również ci, którzy na co dzień nie trenują biegania – dodaje Dębiński. 

WIĘCEJ O ZAWODACH, KOMENTARZE W NAJBLIŻSZYCH NOWINACH

 

Amatorskie Mistrzostwa Rybnika w tenisie stołowym
Kobiety

1. Aneta Trętowska
2. Agnieszka Gańczorz
3. Dorota Gańczorz

Mężczyźni:
1. Maciej Krawczyk
2. Dariusz Gaszka
3. Mariusz Rutkiewicz

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz