Dominik Gajda Ireneusz Stajer, Sekretarz Redakcji Tygodnika Regionalnego
Dominik Gajda Ireneusz Stajer, Sekretarz Redakcji Tygodnika Regionalnego "Nowiny" i portalu www.enowiny.pl

Krew się gotuje, gdy widzimy w telewizorach ciała pomordowanych dzieci, kobiet i starców na ulicach Buczy oraz innych ukraińskich miejscowości. Nikt nie jest w stanie powstrzymać tej rzezi. W odróżnieniu od dziennikarzy, kompletnie zawodzi Organizacja Narodów Zjednoczonych. ONZ powinna natychmiast wysłać na Ukrainę śledczych, by zebrali dowody ludobójstwa. Podobną inercją ONZ „popisała się” podczas masakry w Srebrenicy, gdzie zginęło ponad osiem tysięcy bośniackich muzułmanów, mężczyzn i chłopców. Czy takie ONZ jest nam w ogóle potrzebne? Po co wykładać miliony dolarów na ciepłe posadki urzędników, którzy nic nie mogą...

Z niesmakiem obserwuję na portalach społecznościowych profile niektórych vip-ów, w tym z przykrością muszę stwierdzić także lokalnych. Facebook służy im wyłącznie do lansu, chwalenia się swoimi mniejszymi i większymi sukcesami – ku uciesze grona pochlebców. Nie przeszkadza im nawet wojna w Ukrainie. Nabrali wody w usta, jakby w tym temacie nie mieli nic do powiedzenia... A może boją się zemsty Putina?!

Drodzy Czytelnicy! W aktualnym numerze „Nowin” znajdziecie kompendium wiedzy, kto, gdzie i jak może pomóc uchodźcom wojennym. Piszemy też o ekipie młodziutkich siatkarek Orbity Zaporoże, którym pomógł klub sportowy z Żor. Chętnych do ugoszczenia zawodniczek oraz sztabu szkoleniowego było tak wielu, że nie wszyscy się załapali. Serce rośnie!

Jak co tydzień, w aktualnym numerze "Nowin" mamy dla Was najważniejsze informacje z regionu. Jest też publicystyka, zapowiedzi najciekawszych imprez oraz dużo sportu. No i cała kolumna skata. Wiem, jak bardzo szkaciorze czekają na artykuły autorstwa naszej byłej naczelnej - Elżbiety Piersiakowej. Mamy też dodatek „Dom i Ogród” z poradami i trendami. Na stronie „Rozrywka” polecam m.in. dowcipy, choć zwykle tego nie robię. Mamy jednak szczególny czas wojny u sąsiadów, więc pozwoliłem sobie na wyjątek. Dzisiaj 36 stron!

 

Komentarze

Dodaj komentarz