Fot. M. Koczy, A. Skupień
Fot. M. Koczy, A. Skupień

Dziś miejsce to cieszy się sporym powodzeniem zwłaszcza wśród rowerzystów – głównie ze względu na biegnący tędy fragment Bulwarów nad Nacyną. Jednak nie brak tutaj również spacerowiczów z okolicznych osiedli i domów jednorodzinnych, spędzających czas na karmieniu kaczek czy nutrii, rezydujących nad rzeką Nacyną.

Już wkrótce rybnicki Zarząd Zieleni Miejskiej zamieni to miejsce w pełnoprawny teren rekreacyjny. Powstanie on na częściowo zadrzewionym terenie między ul. Młyńską a rzeką Nacyną, w pobliżu ronda przy ul. Śródmiejskiej i Obwiedni Południowej.

-  Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze - oczyszczanie terenu oraz prace planistyczno-projektowe – mówi Joanna Kotynia-Gnot,  dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. - Na obrzeżu nowego parku, wzdłuż rzeki zaprojektowana już została kontynuacja ścieżki rowerowej, która połączy ten  teren ze Śródmieściem oraz będzie stanowiła przedłużenie bulwarów rzeki Nacyny – dodaje.

W powstającym parku wyznaczone zostaną nowe ciągi komunikacyjne, będą elementy małej architektury oraz nowe nasadzenia. Będzie również niewielki parking.

- Na pewno chcemy pozostawić część tego terenu w stanie możliwie nienaruszonym z zielenią, która już jest w tym miejscu – przekonuje Joanna Kotynia-Gnot. - Niestety w ostatnim czasie borykamy się z ujawnioną na tym obszarze nielegalną wycinką dużych olszy. Sprawa została już zgłoszona na policję oraz do Straży Miejskiej. Wycięto 6 dorodnych drzew, których wycinki nie planowaliśmy, dlatego robimy wszystko by ukrócić ten proceder, mając nadzieję, że odpowiedzialni za to zostaną ukarani – zapewnia dyrektorka ZZM.

Docelowo teren powinien stać się miłą i przyjazną, zieloną przestrzenią, służącą mieszkańcom.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz