Pixabay.com
Pixabay.com

Głównym celem projektu „Śląskie. Przywracamy błękit” są kompleksowe działania na rzecz poprawy jakości powietrza na terenie województwa śląskiego, w tym także Żor. Dlatego też w urzędzie miasta na stanowisku Ekodoradcy zatrudniona została specjalistka Joanna Szerzyńska-Grabowska, która służy radą w zakresie pozyskiwania dotacji do wymiany źródła ciepła i podniesienia efektywności energetycznej budynku. Ekodoradca pomoże również wypełnić wniosek o dotację na ocieplenie domu i opracuje sposoby na zmniejszenie kosztów ogrzewania, a także pokaże jak zdobyć dopłatę do instalacji odnawialnych źródeł energii.

- Zachęcam do wspólnego działania, cel jest jeden – przywrócić czyste powietrze w gminie Żory. Będę starała się pokazywać korzyści z ekologicznego ogrzewania domów, informować o zasadach uchwały antysmogowej oraz pomagać w pozyskiwaniu środków na prace termo modernizacyjne – podkreśla.

Z Ekodoradcą można kontaktować się osobiście lub telefonicznie w godzinach pracy urzędu, ul. Rynek 9, I piętro, pokój 103, tel. 32 43 48 145.

Komentarze

Dodaj komentarz