W skład Komitetu organizacyjnego obchodów weszli przedstawiciele samorządów Ziemi wodzisławskiej oraz m.in. Policji i Straży Pożarnej
W skład Komitetu organizacyjnego obchodów weszli przedstawiciele samorządów Ziemi wodzisławskiej oraz m.in. Policji i Straży Pożarnej

21 kwietnia w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. odbyło się spotkanie, podczas którego zawiązany został komitet organizacyjny obchodów 100-lecia powrotu Górnego Śląska do Macierzy. Na zaproszenie senator Ewy Gawędy, która wyszła z pomysłem organizacji obchodów w Wodzisławiu, w spotkaniu uczestniczyli włodarze i przedstawiciele wszystkich gmin i miast powiatu wodzisławskiego.

Podczas spotkania omówiono propozycje przebiegu uroczystości, która odbędzie się 2 lipca na wodzisławskim rynku i wokół niego z prawdopodobnym udziałem przedstawicieli najwyższych władz kraju. A wydarzeń zaplanowano bardzo wiele. Wśród nich m.in. przemarsz grup rekonstrukcyjnych w umundurowaniu sprzed 100 lat i przejście przez bramę powitalną, która, tak jak 100 lat temu, zostanie ustawiona na rynku. Nie zabraknie również wydarzeń o charakterze kulturalnym. Jednym z nich będzie koncert takich artystów jak Katarzyna Moś, Krzysztof Respondek, Sebastian Riedel czy Grubson. Ponadto w parku miejskim odbędzie się wystawa militariów. Program uroczystości będzie więc bardzo bogaty, a na jego bardziej precyzyjne szczegóły przyjdzie jeszcze czas.

- 100-lecie powrotu części Górnego Śląska do Macierzy to bardzo ważna rocznica, szczególnie dla Ziemi Wodzisławskiej. Dlatego chcemy nadać jej odpowiednią rangę. Dziękuję wszystkim tym, którzy weszli w skład komitetu organizacyjnego. Wierzę, że wspólnie zorganizujemy wspaniałą uroczystość, godną tego jakże ważnego momentu naszej historii, który miał miejsce przed stu laty - podsumowuje Ewa Gawęda.

Więcej szczegółów już niebawem. 

Komentarze

Dodaj komentarz