CBŚP Funkcjonariusze uderzyli równocześnie w grupę przestępczą na Śląsku i w Ostrawie
CBŚP Funkcjonariusze uderzyli równocześnie w grupę przestępczą na Śląsku i w Ostrawie

W efekcie pracy funkcjonariuszy oraz prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Katowicach i w Ostrawie zlikwidowano kanał przerzutowy tabletek zawierających efedrynę, dwa laboratoria metaamfetaminy oraz przejęto ponad 130 tys. tabletek z efedryną, broń palną i kilogram metaamfetaminy. Łącznie zatrzymano 10 osób, w tym dwóch mężczyzn w Polsce i osiem osób w Czechach.

- Funkcjonariusze przez wiele miesięcy ustalali sposób działania zorganizowanej grupy przestępczej. Z ich informacji wynikało, że członkowie gangu najczęściej w Polsce zdobywali hurtowe ilości tabletek zawierających efedrynę, a następnie w Czechach z uzyskanego prekursora produkowano metaamfetaminę – informuje biuro prasowe CBŚP.

Uderzenie przeprowadzono niemal równolegle w Polsce i w Czechach. 

- Na terenie województwa śląskiego policjanci udaremnili transakcje zakupu tabletek zawierających efedrynę i zatrzymali dwie osoby. Przedmiotem handlu miało być 120 tys. tabletek z efedryną, które zostały zabezpieczone. Podczas akcji przejęto także broń palną i ponad 100 tys. zł w różnej walucie – zaznacza CBŚP.

W Prokuraturze Okręgowej w Katowicach zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej, pomocnictwo do produkcji narkotyku i handel prekursorem narkotykowym. Dodatkowo jedna osoba usłyszała zarzut nielegalnego posiadania broni palnej.

W tym samym czasie funkcjonariusze NPC Ostrawa zatrzymali w Czechach ośmiu podejrzanych o udział w gangu, likwidując przy tym dwa laboratoria, w których były dwie kompletne linie służące do produkcji metaamfetaminy oraz przejmując kilogram tego narkotyku i 13,5 tys. tabletek zawierających efedrynę. 

Zatrzymanym w Czechach grozi odpowiedzialność za udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej i produkcję narkotyku. Za to można pójść do więzienia nawet na 18 lat. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środki izolacyjne.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz