post image
Fot. KSSE

W założeniach twórców centrum, Katowice Erasmus+ InnHUB będzie pierwszym tego typu w regionie miejscem spotkań informacyjnych oraz wykładów prezentujących dobre praktyki związane z innowacjami oraz nowymi technologiami, wykorzystywanymi w różnych branżach przemysłu i szkolnictwa. Jednocześnie InnHUB włączy się w wydarzenia edukacyjne na rynku województwa śląskiego, podnosząc dzięki temu poziom innowacyjności projektów realizowanych w ramach międzynarodowego programu Erasmus+.

Jak wskazują sygnatariusze porozumienia, jednym z kluczowych zadań operacyjnych centrum będzie wykorzystanie potencjału, jaki wciąż drzemie we współpracy śląskich uczelni, szkół i ośrodków kształcenia zawodowego, z przedsiębiorstwami działającymi na terenie tego najbardziej uprzemysłowionego w Polsce regionu.

- Jesteśmy przekonani, że bliska współpraca innowacyjnych firm ze szkolnictwem to najlepsza droga do sukcesu zarówno dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, jak i działających na terenie Śląska przedsiębiorstw, które już teraz zmagają się z niedoborem specjalistów. Jako KSSE najlepiej obserwujemy, że coraz większa liczba naszych inwestorów to firmy wykorzystujące lub tworzące nowoczesne technologie, które stosowane są w praktyce we wszystkich branżach światowych gospodarek. Czas, by zainteresować nimi młodych ludzi, którzy w przyszłości będą te technologie sami tworzyć. Potrzebują oni jednak do tego bodźca i sprawnie zorganizowanej platformy, którą ma być właśnie nasz hub, tworzony według wzoru najlepszych światowych standardów – mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Centrum Katowice Erasmus+ InnHUB będzie mieścić się w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Wojewódzkiej 42 w Katowicach. 

Komentarze

Dodaj komentarz