RMKS Rybnik
RMKS Rybnik

Bardzo dobrze zaprezentowali się szermierze Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego podczas IV Pucharu Polski seniorów i seniorek, które odbyły w Gliwicach i Warszawie.

W szpadzie męskiej na gliwickich planszach najlepiej spisał się Augustyn Kapias, który zajął 13. miejsce. Tomasz Wąsiewicz był 70. w gronie 99 zawodników. W drugim dniu rozegrano drużynowy turniej szermierczy "Memoriał Antoniego Franza". W stawce 10 drużyn rybniccy szpadziści w składzie: Augustyn Kapias, Dominik Sojka, Tomasz Wąsiewicz zajęli 6. miejsce.

– W Warszawie odbył się turniej szpadzistek. Tego dnia najlepszą naszą zawodniczką RMKS-u okazała się Kinga Zgryźniak, która dotarła do szerokiego finału. W ćwierćfinale, niestety nie poradziła sobie z Renatą Knapik Miazgą z AZS AWF Kraków i odpadła z turnieju zajmując 7. miejsce. Alicja Klasik zajęła 11. miejsce, Patrycja Frystacka 20., Liliana Porwoł 26., a Antonina Korduła 85. – relacjonuje Artur Fajkis, trener rybniczan. Warto dodać, że wszyscy zawodnicy klubu z Rybnika to jeszcze juniorzy i dopiero zaczynają rywalizować w gronie seniorów.

Komentarze

Dodaj komentarz