Materiały prasowe Monika Margalska, stylistka fryzur, współwłaścicielka firmy Świat Fryzur
Materiały prasowe Monika Margalska, stylistka fryzur, współwłaścicielka firmy Świat Fryzur

Słowem kluczem definiującym modne fryzury w sezonie letnim jest naturalność. Obowiązujące trendy dają kobietom wiele możliwości bez względu na wiek czy typ urody. Sporo w nich odniesień do przeszłości.

– Wygoda, lekkość, zwiewność i prostota to hasła, które opisują aktualne trendy dotyczące fryzur. Dużym powodzeniem cieszą się aktualnie krótkie cięcia typu bob. Klasyczny bob z przedziałkiem to wariant, który nigdy nie wychodzi z mody. Modne są także fryzury stylizowane na lata 70 i 80, burze loków oraz długie, gładkie i proste włosy. Generalnie w tym sezonie ważne jest to, aby fryzura miała swoją trójwymiarowość. Jeśli nie w cięciu, to w kolorze. Wiosna i lato to czas, kiedy powodzeniem cieszą się rozświetlone refleksy, przejścia w kolorze i naturalne odcienie, które dodają fryzurze lekkości i blasku – mówi Monika Margalska, stylistka fryzur, współwłaścicielka firmy Świat Fryzur.

Fryzura idealnie dopasowana

Wybierając fryzurę należy mieć świadomość, że nie każda modna stylizacja będzie pasować konkretnej osobie. Trendy to jedno, lecz ważne są również osobiste preferencje, styl życia oraz typ urody. Wątpliwości dotyczące tego, co pasuje, a co nie, rozwieje doświadczona fryzjerka, która poleci najlepsze rozwiązanie.

– Z fryzurą jest podobnie jak z ubraniami. Wiele rzeczy wpada nam w oko, natomiast nie we wszystkim będziemy wyglądali i czuli się dobrze. Przy doborze fryzury kierujemy się wieloma aspektami wyglądu klientki. Należy zwrócić uwagę na układanie się włosów, kształt głowy, wysokość czoła. Szczególnie ważne są wymagania klientki, a więc to, czy woli fryzury z objętością czy raczej na płasko, czy korzysta przy codziennej stylizacji z prostownicy lub dyfuzora, w jaki sposób modeluje włosy i ile czasu może poświęcić codziennie na zadbanie o nienaganny wygląd fryzury – tłumaczy Monika Margalska.

Pielęgnacja to podstawa

Słońce i woda to idealne połączenie dla naszego samopoczucia w trakcie urlopu, ale niekoniecznie dla włosów. Piękne fryzury w sezonie letnim wymagają dodatkowej ochrony, o czym w wakacyjnym rozluźnieniu często zapominamy.

– Lato jest najbardziej niszczącą porą roku dla naszych włosów. Słońce i słona woda w połączeniu ze sobą skutecznie osłabiają warstwę lipidową włosów, przez co włosy tracą swoją swoistą ochronę. Stają się matowe, podatne na zniszczenia i kruszenie. Warto pamiętać o ochranianiu włosów przed kontaktem z wodą oraz o fotoprotekcji z wykorzystaniem przeznaczonych do tego kosmetyków – przypomina współwłaścicielka salonu Świat Fryzur. 

Pielęgnacja włosów w sezonie letnim gwarantuje ich zdrowy i piękny wygląd oraz trwałość fryzury. W warunkach domowych już samo poprawne mycie włosów oraz stosowanie peelingu skóry głowy może dać niesamowite efekty. Korzystając z suszarki, prostownicy czy lokówki należy pamiętać o termoochronie, która chroni włosy przez zniszczeniami wywołanymi przez temperaturę. Więcej możliwości w zakresie pielęgnowania włosów czeka na nas w salonie fryzjerskim. 

Zaufaj ekspertom

– Regularność w zabiegach i współpraca z fryzjerem to klucz do sukcesu. Najlepszym sposobem jest zaufanie swojemu fryzjerowi, który powinien stać się dla klientki przyjacielem z dobrymi radami. Bardzo istotne jest zastosowanie profesjonalnej pielęgnacji oraz systematyczne korzystanie z usług pielęgnacji w salonie. Stosowanie się do tych wytycznych jest ważne o tyle, o ile zależy nam na utrzymaniu włosów w kondycji „jak po wyjściu od fryzjera”. Zachęcam też do tego, aby podczas kolejnej wizyty u swojego fryzjera poprosić o radę odnośnie poprawnego spinania włosów. Wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste jak nam się wydaje, a pozwala zapobiec ich łamaniu i kruszeniu się – dodaje specjalistka.

Współczesne salony fryzjerskie pełnią funkcję przestrzeni, w której klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie nie tylko w zakresie rodzaju fryzury, modelowania czy stosowania kolorów. Oferta obejmuje także zabiegi pielęgnacyjne, sprzedaż profesjonalnych kosmetyków i doradztwo.

– Nasza branżą wyraźnie odeszła od norm i przyzwyczajeń sprzed kilkunastu lat. Podniosła się świadomość klientów, którzy wymagają ogromu wiedzy, specjalistycznego podejścia i profesjonalizmu ze strony fryzjera. Nikt nie oczekuje już usługi typu „Dzień dobry, co dziś robimy?”. Klient chce informacji na temat używanych produktów, rzetelnej rozmowy i porad na temat zachowania zdrowego włosa. Fryzjerzy muszą stale doskonalić się w swojej profesji, aby sprostać błyskawicznie zmieniającym się trendom – mówi Monika Margalska, stylistka fryzur, współwłaścicielka firmy Świat Fryzur. 
 

BK

Komentarze

Dodaj komentarz