Hanna Kustra, Rybnicka Rada Kobiet
Hanna Kustra, Rybnicka Rada Kobiet

Za nami Maj, bzy, Rybnik i Ty! 2022. Campus rybnicki znowu tętnił życiem, radością, muzyką i dobrym jedzeniem. Spotkałam tam wiele twarzy tak niedawno nowo poznanych osób. Mamy z małymi dziećmi spacerowały, a dzieci radośnie biegały. Widać było na ich twarzach, że trudno im się cieszyć i przyszły tam dla swoich dzieci. Mnie również te myśli męczyły i czułam się nieswojo. Poszłam na campus dla moich dzieci, akurat mój syn miał urodziny. Był zachwycony z imprezy. Radość w jego oczach i uśmiech na twarzy był bezcenny. A w mojej głowie ciągle myśl o tym, że tak niedaleko, trwa wojna, giną i cierpią ludzie, że tuż obok stoi kobieta, której mąż walczy na froncie.

W naszym punkcie Rady Kobiet robimy co możemy, dzięki wszystkim członkiniom - Bożenie, Ilonie, Grażynie i drugiej Grażynie, Martynie, Agnieszce, Basi, Małgosi oraz wspaniałym wolontariuszom - Monice, Eli, Oldze, Victorii, Anecie, Kasi jednej i drugiej, Olkowi, Kubie, Ivanowi, i wszystkim, co są wśród nas, oraz najważniejsze naszym, darczyńcom, dzięki którym mamy produkty, którymi możemy obdarować potrzebujących. Nie zapominamy o naszym urzędzie miejskim, dziękując jednocześnie wszystkim uczniom, którzy są bardzo zaangażowani. Moi drodzy jesteście wspaniali, podziwiam Was! Dzięki wam tworzymy wspólnie ostoję człowieczeństwa. Bo jak nie wy to kto? Przesyłam wam wszystkim wielkie podziękowania, tylko wspólnie możemy przetrwać ten trudny czas.

Są dni, w których jest trudno, przychodzą łzy, słuchając trudnych historii, ale patrząc na te oczka dzieci wiem, że warto i przetrwamy mimo wszystko. Choć przychodzi obawa, bo w magazynach co raz mniej produktów. I ciągle wręcz błagamy o przyniesienie choć jednej kaszy czy też mleka, to jednak wierzę w serca ludzi, że i to również się odmieni. Dziękuję za wszystko, co wspólnie tworzymy! Mieszkańcy Rybnika i nie tylko jesteście wspaniali. Ratując choć jedno życie, ratujemy cały świat.

Komentarze

Dodaj komentarz