Źródło: Policja Wodzisław Śląski.
Źródło: Policja Wodzisław Śląski.

Sierż. Rafał Winkler, w swoim czasie wolnym, angażuje się w życie przebywających w ośrodku uchodźców. Ostatnio policjant zorganizował poczęstunek dla dzieci, wywołując na ich twarzach uśmiech.

- Postawa policjanta, który na codzień pełni służbę w ogniwie patrolowo - interwencyjnym wodzisławskiej komendy, została zauważona i doceniona przez pracowników ośrodka. Drobne gesty, uwaga i poświęcony czas pokazują, że nie jest nam obojętny los uchodźcow z objętej działaniami wojennymi Ukrainy. Miło jest widzieć uśmiech na buziach dzieci, które w swoim kraju widziały zbyt dużo.. i były zmuszone z niego uciekać. Jeśli wizyty policjanta sprawiają, że podopieczni placówki choć przez chwilę nie myślą o wojnie, to warto. Pomagamy i chronimy! - informuje komenda.

W dowodzie wdzięczności, na ręce komendanta powiatowego policji w Wodzisławiu Śląskim wpłynęło podziękowanie od opiekunów rodzin z Ukrainy, które przebywają w Ośrodku Interwencyjnym mieszczącym się  w budynku Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim.

Komentarze

Dodaj komentarz