fot. Dominik Gajda.
fot. Dominik Gajda.

Zawody rozgrywane są w Rybniku-Boguszowicach w hali widowiskowo-sportowej oraz na pływalni Akwarium. Wydarzenie oficjalnie rozpoczęło się w czwartek o 19:30 uroczystą ceremonią otwarcia w Parku Kampus w Rybniku.

Na Igrzyskach pływacy Olimpiad Specjalnych Polska zaprezentują się w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym oraz zmiennym na dystansach od 25 do 100 metrów (lub do 200 m, w przypadku stylu dowolnego).  Rozegrana zostanie również sztafeta w stylu dowolnym 4x25m.

Bocce to gra przypominająca francuskie boule, wymagająca dużej precyzji i skupienia, w której zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska są prawdziwymi mistrzami. Zawodnicy przeciwnych drużyn muszą potoczyć czerwone lub zielone kule tak, by znalazły się jak najbliżej tzw. palliny.

Zawody w Rybniku są pierwszą z 5 części tegorocznych Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, 2022. Jeszcze w maju impreza zawita do Bydgoszczy (20-22 maja) i Poznania (28-30 maja), czwarta część odbędzie się w Warszawie (3-5 czerwca), a ostatnia odsłona Ogólnopolskich Igrzysk będzie miała miejsce od 4 do 7 lipca w Kielcach i Suchedniowie. Łącznie w Igrzyskach udział weźmie ponad 1000 sportowców, rywalizujących w 12 dyscyplinach sportowych – obok pływania i bocce, w gimnastyce, wrotkarstwie, tenisie, kolarstwie, judo, piłce nożnej, siatkówce, lekkiej atletyce, koszykówce i badmintonie oraz w programie Młodzi Sportowcy.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz