Fot. Hanna Piórecka-Nowak, Katarzyna Mazur
Fot. Hanna Piórecka-Nowak, Katarzyna Mazur

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy urzędu wojewódzkiego, urzędu marszałkowskiego, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz urzędu gminy i miasta Czerwionka-leszczyny.

- Przychodzimy dziś bo rozmawiać o pracy, o szkolnictwie, uzyskaniu pomocy, o wyzwaniach które przed nami. Pierwszy raz w województwie otwieram dzień integracyjny pomiędzy nami a obywatelami Ukrainy. W całym województwie mamy ok. 200 tys. uchodźców, widzimy jak wiele osób potrzebuje naszej pomocy. Chcemy byście mogli tutaj godnie żyć. Dziękuje władzom powiatu oraz gminy i miasta za gościnę, którą przygotowaliście dla uchodźców. Dziękuję wszystkim podmiotom i instytucjom, które działają na rzecz obywateli Ukrainy - mówił Wicewojewoda Jan Chrząszcz podczas uroczystego otwarcia wydarzenia.

- Cieszę się, że możemy być gospodarzem tego wydarzenia. Mam nadzieję, że dzięki tego typu spotkaniom uda się rozwiązywać jak największą ilość problemów, z którymi borykają się uchodźcy. Dziękuję za pomysł i ogromne zaangażowanie wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia - mówił z kolei burmistrz Wiesław Janiszewski.

Uchodźcy z Ukrainy mogli skorzystać z porad wielu specjalistów, którzy tego dnia przybyli do CKE. Czekało na nich wiele ofert pracy oraz bogata oferta edukacyjna. Nie zabrakło również mowy o bezpieczeństwie. 

- Operatorzy numeru alarmowego 112 Centrum Powiadamiania Ratunkowego pokazywali, jak udzielić pierwszej pomocy. Dodatkowo gry i zabawy sprawnościowe zapewnili strażacy z OSP Czerwionka oraz OSP Leszczyny. O dobry nastrój najmłodszych uczestników wydarzenia zadbali także pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach przygotowując liczne gry, zabawy i animacje - relacjonuje UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Komentarze

Dodaj komentarz