Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy, policjanci otrzymali w sobotę około godziny 12.00. Pochodziło ono od świadków, którzy widzieli kierującego, jak prowadząc pojazd, uderzył w krawężnik, po czym zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał do rowu. Kierowca wysiadł z pojazdu i zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. Mundurowi ustalili rysopis kierowcy i udali się w kierunku wskazanym przez świadków. 24-latek został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego, nie przyznawał się do kierowania pojazdem i oświadczył, że pojazdem kierowała jego mama, ale musiała iść do pracy.

Świadkowie jednak nie mieli wątpliwości, że to ten mężczyzna kierował osobówką. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w badach policyjnych wyszło na jaw, iż kierujący ma zatrzymane prawo jazdy oraz posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca był już wcześniej karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Jastrzębianin poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

Komentarze

Dodaj komentarz