Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Po udzieleniu pierwszej pomocy i wezwaniu karetki pogotowia przeprowadzono badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że 64-latek wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Zespół pogotowia podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala w celu opatrzenia rany twarzy. Jastrzębianin za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy o zdecydowanej reakcji, gdy zauważymy, że za kierownicę samochodu, bądź na inny pojazd wsiada osoba nietrzeźwa. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę poczucia przestrzeni. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

Pierwszego stycznia wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym osoba prowadząca pojazd mechaniczny lub inny pojazd w stanie po użyciu alkoholu (0,2 – 0,5 promila), podlega karze grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

 

 

 

 

1,5 promila alkoholu w organizmie miał rowerzysta, który przewrócił się, jadąc na rowerze. 64-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. W związku z upadkiem został przewieziony do szpitala.

Komentarze

Dodaj komentarz