Materiał nadesłany przez Czytelnika
Materiał nadesłany przez Czytelnika

Nasza Czytelniczka zwróciła uwagę na żywność zalegającą wokół śmietników przy sklepie spożywczym, który mieści się w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej.

- Ilekroć przychodzę do sklepu, widzę jak na ziemi, wokół śmietników leży pieczywo, owoce, warzywa. Każdy to mija i widzi, niedaleko sklepu jest droga główna, szkoła — dzieci to widzą — jak mają uczyć się szanować jedzenie, skoro widzą coś takiego? Nic się nie zmienia. Tak jest całe lata — mówi kobieta.

Rozmawialiśmy z pracownikiem sklepu, który przyznaje, że problem rzeczywiście istnieje.

- Nie mamy gdzie dawać jedzenia, które się zepsuło, nie mamy dodatkowego kontenera na produkty spożywcze. Kontenery często są przepełnione, ponieważ wielu tutejszych mieszkańców wyrzuca śmieci do jednego pojemnika. Staramy się dbać o czystość wokół śmietników, ale gdzieś musimy dawać zniszczone produkty — słyszymy.

Próbowaliśmy skontaktować się z właścicielem sklepu, ale do dnia zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy wyjaśnienia w tej sprawie. Do tematu niezwłocznie będziemy wracać.

Komentarze

  • Hanys 21 maja 2022 13:51Czerstwe pieczywo jest zdrowsze od świeżego. U mnie w domu nie marnuje się nawet najmniejszy kawałek. Nie wierzę. że nie ma ludzi, którzy chętnie by to zagospodarowali. Tylko to trzeba zorganizować. Ale pazerny kapitalista woli wyrzucić niż dać za darmo. Bo wtedy by mniej sprzedał tych świeżych. A może powinny być kary za takie marnowanie żywności? Tam pewnie szczury też mają jadłodajnię.

Dodaj komentarz