Piotr Szereda, przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój
Piotr Szereda, przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój

Łączymy się w modlitwie i nadziei z tymi rodzinami, które oczekują wyzdrowienia uratowanych górników. Górników naszych  ojców, synów, braci, przyjaciół. Ten region zawsze pamięta o górnikach, którzy wykonując ciężką, trudną pracę pod ziemią walcząc z naturą, giną na szychcie.

Górnicy pracują ciężko w swoich kopalniach dla regionu, dla miasta, ale przede wszystkim dla swoich rodzin. Dlatego bardzo istotnym elementem życia społecznego jest dbanie o rodzinę. Górnicy jak nikt inny zdają sobie sprawę jak potrzebujemy rodziny, a w niej wiele miłości, bezwarunkowej akceptacji, bezpieczeństwa, szacunku i zaufania, a także słów i czynów, skierowanych do nas, które te wartości wyrażają.

Wszyscy żyjemy w ciągłym pośpiechu, chcemy pogodzić swoje obowiązki służbowe, zawodowe oraz społeczne, rozwijamy własne zainteresowania. Pochłonięci także wirtualnym światem, żyjemy globalnymi problemami kraju, Europy, Świata, a to nie sprzyja budowaniu rodzinnych więzi i zacieśnianiu relacji. Wtedy tracimy kontakt z najbliższymi: rodzicami, dziadkami rodzeństwem, swoimi dziećmi. Zapominamy o naszym pochodzeniu, przestajemy doceniać poszanowania więzi rodzinnych.

W tym roku odbywa się X edycja Globalnego Ruchu Społecznego - Dwie Godziny dla Rodziny. Akcja ta jest skierowana na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie „obok siebie”. Ruch Dwie Godziny dla Rodziny zachęca do tego, aby 15 maja stał się Międzynarodowym Dniem Rodziny. Stał się dniem refleksji nad jakością naszych relacji z najbliższymi.

Apeluję do pracodawców oraz pracowników abyśmy przystąpili do globalnej kampania „Dwie Godziny dla Rodziny”. Apeluję aby pracodawcy  w maju br.  swoim pracownikom wyznaczonym w dniu skrócili czas pracy o symboliczne „Dwie Godziny”. Niech nasze rodziny mają szansę na rozwinięcie rodzinnych więzi i zrozumienia potrzeby bycia razem, a nie bycia tylko obok siebie.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz