Wiele osób śledzi rozgrywki tenisa stołowego przez internet, Foto: TV JKTS HD, Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego
Wiele osób śledzi rozgrywki tenisa stołowego przez internet, Foto: TV JKTS HD, Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego

W dobie wszechpotężnego internetu oglądanie tenisa stołowego przeniosło się właśnie do wirtualnej rzeczywistości. Normą każdego szanującego się klubu jest posiadanie strony internetowej. Z większości zawodów w tenisie stołowym relacje w mediach społecznościowych są już normą, a do powinności wchodzi również transmisja na żywo. Kluby wykorzystują do tego celu popularne smartfony albo kamerki i przekaz ma różną jakość.

Jak to w życiu bywa są lepsi i jeszcze lepsi. Najlepszym przekazem internetowych transmisji dysponuje Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego. Śmiało można powiedzieć,  że naszemu klubowi pod tym względem nie może dorównać żaden klub tenisa stołowego w Polsce. W czym rzecz? Działacze jastrzębskiego klubu własnym sumptem stworzyli klubową telewizję internetową o jakości obrazu HD i jako jedyni w Polsce przeprowadzają internetowe transmisje aż z 16 stołów równocześnie. W dodatku na żywo emitowany jest głos bezpośrednio z hali rozgrywek. By porównać i docenić dorobek jastrzębskiego klubu podamy kilka faktów. W dniach 05-08.05 2022 roku, w Białymstoku odbywały się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym, z których można było oglądać transmisję internetową tylko na jednym stole, czyli działała tylko jedna kamera, chociaż rozgrywki toczyły się na 16 stołach jednocześnie. Co się działo na pozostałych stołach nie można już było śledzić, bo tylko jeden stół był tzw. stołem telewizyjnym.

Z kolei w miniony weekend, w jastrzębskiej hali „Omega” odbywały się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym, które były jednocześnie IV Memoriałem im. Władysława Kwietnia, popularnego działacza jastrzębskiego klubu, zwanego „Królem Węgla”. Internetową transmisję na żywo, tych śląskich mistrzostw zawodników góra 12-letnich, relacjonowała internetowa telewizja z 12 stołów równocześnie, na czterech niezależnych strumieniach. Obraz był doskonałej jakości HD, podkład głosowy transmitowany był bezpośrednio z hali zawodów, a same transmisje każdego dnia trwały po prawie 8 godzin, czyli przez kilka godzin można było oglądać poczynania naszych śląskich młodziczek i młodzików nie wychodząc z domu, w dodatku hala była pełna kibiców.

Klub telewizji internetowej dorobił się własnym sumptem, chociaż trzeba przyznać, że ostatnio Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej doceniła wysiłki jastrzębskiego klubu i pozytywnie zareagowała na wspomagając finansowo klub, który z pozyskanych środków zakupił wysokiej klasy telewizor 65 calowy i jeszcze lepszą obrotową kamerę, która podaje jeszcze lepszej jakości obraz z jeszcze lepszym podkładem głosowym. Przyznacie drodzy czytelnicy, że coś takiego to nawet najstarszym góralom się nie śniło. Parafrazując popularne powiedzenie „Polak potrafi” stwierdzamy, że „Ślązak potrafi”.

Dodajmy, że pierwsza drużyna jastrzębskiego klubu jest liderem rozgrywek i pewnie zmierza do powrotu do Ekstraklasy kobiet, ale o tym napiszemy następnym razem.

Roman Fajkus.

Komentarze

Dodaj komentarz