Źródło: UGiM Czerwionka-Leszczyny.
Źródło: UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Sebastian Ślósarczyk to mieszkaniec dzielnicy Dębieńsko, który poszczycić może się licznymi sukcesami sportowymi. Ma 24 lata, na co dzień jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czerwionce-Leszczynach. Trzy razy w tygodniu trenuje w sekcji pływackiej w Chorzowie w ramach Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE. Pływanie trenuje również na rybnickim basenie w ramach zajęć Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik. Sebastian jest II Wicemistrzem Europy w pływaniu zawodników z zespołem Downa na dystansie 800 m stylem dowolnym - SUDS Open Euro TriGames 2021 for Down Syndrome Athletes Ferrara Włochy 2021, jest także laureatem stypendium sportowego Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Podczas Igrzysk, które odbywały się od 5 do 7 maja w Rybniku, Sebastian zdobył I miejsce na dystansie 25 m stylem motylkowym ex aequo z Pawłem Krupińskim - obecnie najlepszym polskim pływakiem wśród osób z zespołem Downa w Polsce i w Europie. Wystartował również na dystansie 100 m stylem dowolnym, gdzie zdobył III miejsce, a wraz ze swoją sztafetą męską na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym wywalczyli II miejsce. Teraz przed nim kolejne zawody.

- 13-15 maja w Ciechanowie odbędą się Mistrzostwa Polski w pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych SPRAWNI-RAZEM, które są kwalifikacjami do Letnich Igrzysk Europejskich VIRTUS 2022  - mówi mama Sebastiana - Beata Ślósarczyk. - Przed nami także największe wydarzenie tego roku, czyli Mistrzostwa Świata w pływaniu osób z zespołem Downa, które odbędą się w Portugalii. Trzymajcie kciuki za Sebastiana i jego sportowych przyjaciół! - dodaje.

Źródło: UGiM Czerwionka-Leszczyny. 

Komentarze

Dodaj komentarz