RMKS Rybnik
RMKS Rybnik

Na nudę nie mogą narzekać pięściarze Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego, którzy rok 2021 zamknęli dwoma medalami wywalczonymi w turnieju o puchar Polski.
Pierwsze sukcesy w 2022 roku pojawiły się już w lutym. – Nasi adepci bardzo dobrze zaprezentowali się podczas walk z Zabrzu. W Słupsku, z mistrzostw Pomorza, przywieźliśmy dwa złote i jeden srebrny medal. Na początku marca Christophe Szpot i Mateusz Makarski wygrywali swoje walki w lidze boksu. Wszystkie te starty były przygotowaniami do mistrzostw Śląska, które w tym roku odbyły się w Rajczy –  relacjonuje Michał Szpot, kierownik sekcji bokserskiej RMKS-u i jednocześnie trener rybniczan.
Mistrzostwa Śląska Kadetów Juniorów i Młodzieżowców trwały od 18 do 20 marca. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich Christophe Szpot i Stanisław Szpot, którzy wywalczyli złote krążki. Po tych zawodach rybniczanie pojechali na międzynarodowy turniej do Ostrawy, gdzie wygrali wszystkie swoje walki.
23 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików. Na tej imprezie zawodnicy RMKS-u zdobyli jeden złoty i dwa srebrne medale. Wywalczyli je  Mateusz Makarski, Karol Okła i Sebastian Sałata.
Od 29 kwietnia do 5 maja trwały młodzieżowe igrzyska, czyli odpowiednik Mistrzostw Polski Kadetów gdzie Stanisław Szpot, po dwóch fascynujących walkach, zameldował się w półfinale i turniej zakończył z brązowym medalem mistrzostw.
– Sekcja bokserska Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego zaprasza młodzież do wspólnych treningów – dodaje na zakończenie Michał Szpot.