Fot. WCK
Fot. WCK

Najnowszy spektakl Teatru Szydełko „Paskuda" swoją premierę miał 6 marca br. Przedstawienie zaskarbiło sobie serce widzów dzięki lekkiej i dowcipnej formie oraz zabawnym aluzjom do życia codziennego. Spektakl zobaczyło już po 1000 widzów. Przyszedł czas, by „Paskudę" pokazać na festiwalu i zmierzyć się z innym teatrami.

- Bardzo cieszymy się z wygranej zwłaszcza, ze dla części dzieci z Szydełka był to pierwszy w życiu udział w festiwalu teatralnym. Jesteśmy wzruszeni, że nasza praca została doceniona przez profesjonale jury – mówi Dorota Krawczyk, instruktor Teatru Szydełko.

Spektakl wyreżyserowała Dorota Krawczyk. W rolach głównych występują: Tymoteusz Sokołowski, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Mateusz Krawczyk, Kamil Stefaniak, Antonina Kubica, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Julia Pająk, Hanna Pisarek, Hanna Pilśniak, Weronika Mitrenga, Kaja Schmidt, Maja Wesołowska, Nikola Gawlas, Lena Węglarz, Nadia Marczak, Natalia Wolska, Wanessa Krajewska, Oliwia Piątkowska, Aleksandra Tobiczyk. Kostiumy do spektaklu uszyły Jadwiga Pławna, Urszula Getler oraz Hanna Sekuła. Za światło odpowiedzialny jest Radosław Bujok, a za udźwiękowienie Sebastian Załęski. Scenografię wykonali Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik i Dariusz Włoszczyk. 

Każdy, kto chciałaby zobaczyć zwycięską „Paskudę" może to zrobić 29 maja o godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu.
 

Komentarze

Dodaj komentarz