Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

Spektakl opowiada o młodych kobietach, które pod naporem presji społecznej, próbują odnaleźć własną życiową drogę. Poszukiwanie idealnego zawodu, wybór kierunku studiów, decyzja o macierzyństwie i małżeństwie, wybór wartości, kształtowanie się światopoglądu to kwestie, które dla młodych osób u progu dorosłości bywają bardzo trudne i stresujące. Spektakl opowiada o marzeniach, ambicjach, lęku i strachu oraz młodzieńczej determinacji i sile w dążeniu do celu.

- Jestem pełna podziwu dla młodych aktorek z Teatru Szydło. Współnie z reżyserem wykonały kawał dobrej roboty. Spektakl jest mądry i porusza ważne tematy dla młodzieży. Nie dziwi mnie więc fakt, że został doceniony. Gratuluję całemu zespołowi wspaniałej nagrody – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Udział grupy w Bielskich Spotkaniowych Teatralnych nie był przypadkowy. Teatr Szydło był już laureatem konkursu i ma na koncie I miejsce za spektakl „Życie na 7 barw". „Cel pal" zdobył I miejsce jednogłośnym werdyktem jury, reprezentującym Teatr Polski i Teatr Banialuka z Bielska-Białej.

- Jestem bardzo szczęśliwa, wzruszona i jednocześnie dumna z moich dziewczyn. Dały z siebie 100% i zagrały fantastycznie. Dla wielu z nich był to debiut festiwalowy, tym bardziej się cieszę, że tak dobrze zaczęły. Nie ukrywam, że spektakl jest bardzo bliski mojemu sercu i jestem z niego bardzo zadowolona - mówi Dorota Krawczyk, instruktor zespołu, reżyser spektaklu.

W spektaklu zagrali: Julia Berger, Laura Berger, Karolina Glaeser, Antonina Swoboda, Dominika Zychma, Joanna Makuch, Viktoria Toman, Hanna Konieczny, Maria Jarząbek, Liliana Kaczmarczyk, Amelia Kopiec oraz Aleksandra Pająk. Kostiumy uszyły Jadwiga Pławna, Urszula Getler oraz Hanna Sekuła. Scenografię wykonali Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Dariusz Włoszczyk. Za dźwięk odpowiedzialny jest Sebastian Załęski, a za światło Radosław Bujok. Spektakl wyreżyserowała Dorota Krawczyk.  

Komentarze

Dodaj komentarz