Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe

W sobotę 14 maja, na terenie Radlina doszło do pobicia 63-letniego mężczyzny, który na skutek poniesionych obrażeń zmarł. Jak ustalili śledczy, zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu, w którym odbywała się mocno zakrapiana alkoholem impreza. W pewnym momencie doszło do sprzeczki między znajomymi, w wyniku której dwóch mężczyzn w wieku 41 i 45 lat pobiło 63-latka.

- Pozostali uczestnicy nie udzielili pomocy pokrzywdzonemu, a ponadto ukrywali fakt popełnienia przestępstwa przed organami ścigania. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów obu mężczyznom, a sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu - informuje wodzisławska policja/

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto za brak udzielenia pomocy oraz nie powiadomienie o popełnionym przestępstwie odpowiedzą 49-letnia kobieta oraz 43-letni mężczyzna - mieszkańcy powiatu wodzisławskiego, którzy byli świadkami tego zdarzenia. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia. 

Komentarze

Dodaj komentarz