O mocniejsze brzmienia zadba Nocny Kochanek, Fot. Itokyl (CC)
O mocniejsze brzmienia zadba Nocny Kochanek, Fot. Itokyl (CC)

Dni miasta odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Bogumińskiej. To właśnie tam odbędzie się impreza masowa, podczas której na dużej scenie wystąpią: Ewa Farna, Varius Manx, Roxie Węgiel, Nocny Kochanek, Gromee i Martin Lange.

Poza dużymi plenerowymi koncertami świątecznej atmosfery Dni Miasta możemy spodziewać się także na rynku Starego Miasta. Nie braknie muzyki, wspólnego spędzania czasu, kulturalnej rozrywki. Szczególną atrakcją sobotnich obchodów będą występy polskich i zagranicznych zespołów folklorystycznych, m.in. z Litwy, Macedonii, Ukrainy. „Śląskie bez granic - Międzynarodowe Dni Folklorystyczne 2022" rozpoczną się o godz. 14:00. Ich organizatorem jest Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Zwieńczeniem imprezy na rynku będzie koncert zespołu Nivel, którego muzykę cechuje różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia. Planowane rozpoczęcie koncertu o godz. 18:00.

A na deser, w niedzielę 12 czerwca, właśnie na Starym Mieście, w 200. rocznicę wielkiego pożaru Wodzisławia Śląskiego, rozegrana zostanie wyjątkowa gra miejska dla całych rodzin. To coś, czego z pewnością warto będzie spróbować.

Komentarze

Dodaj komentarz