Dominik Gajda / Archiwum.
Dominik Gajda / Archiwum.

Główne obchody tegorocznych dni miasta będą miały miejsce na Stadionie Miejskim. Odbywać się one będą w formule Lato na MAXXXa czyli cyklu letniej trasy radia RMF. W piątek, 10 czerwca, na wodzisławskiej scenie zagrają Martin Lange, Roksana Węgiel i Varius Manx & Kasia Stankiewicz, natomiast w sobotę, 11 czerwca wystąpią Ewa Farna, Nocny Kochanek, Gromee. Koncerty rozpoczną się około godz. 18:00, natomiast bramy stadionu otwarte będą już od godz. 16:00. Na mieszkańców czekać będzie specjalnie przygotowana strefa gastronomiczna, stoiska promocyjne i dmuchane atrakcje dla dzieci.

Wodzisławski Rynek również stanie się miejscem świętowania. Zabawa rozpocznie się w piątek, zaplanowanym na godz. 15:30 barwnym korowodem dzieci, młodzieży i dorosłych zrzeszonych w Amatorskim Ruchu Artystycznym działającym przy WCK. Na czele parady stanie Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa pod dyrekcją Marka Soboty. Do parady dołączą również przedstawiciele jednostek miejskich oraz mieszkańcy miasta. Ceremonią otwarcia Prezydent wraz z zaproszonymi gośćmi, dziećmi i młodzieżą rozpocznie tegoroczne Dni Wodzisławia Śląskiego. Do godzin wieczornych na scenie będą miały miejsce występy zespołów i formacji trenujących w Wodzisławiu Śląskim. m.in. wystąpi Chór Canticum Novum z Ogniska Pracy Pozaszkolnej wraz z prowadzącą Emilią Kopiec, swoje umiejętności pokaże Klub Tańca Towarzyskiego Spin, zespół taneczny Miraż, Teatr Tańca Memento oraz grupa akrobatyczna Akrobreak. Nie zabraknie dzieci i młodzieży z Teatru Szydło i Szydełko z animacjami teatralnymi. Około godziny 19:00 na scenie pojawi się Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia, tuż po nim koncert zespołu Nie Dejmy Sie. Popołudnie na wodzisławskim rynku z Amatorskim Ruchem Artystycznym to także atrakcje towarzyszące występom. "Ciocia Klocia" z animacjami dla dzieci, zabawy podwórkowe z Teatrem Szydło i Szydełko, stanowisko break dance i hip-hop, stanowisko z warsztatami plastycznymi koła plastyki i ceramiki.

11 czerwca na wodzisławskim rynku będzie się działo! Od wczesnych godzin porannych czynny będzie wodzisławski ekobazar. O godzinie 13:30 rozpocznie się cykl warsztatowy dla dzieci i młodzieży. O dobrą zabawę zadbają: Wodzisławskie Centrum KulturyWodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla"Centrum Aktywności Społecznej i TEB Wodzisław Śląski, prowadząc animacje, warsztaty i konkursy. Będzie z nami także Destylarnia olejków eterycznych i Art laser cut. Nie zabraknie również kreatywnych animacji z Ciocią Klocią. Z kolei niecodzienną, bo „cichą" dyskotekę, zgotuje nam Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Niezwykłych doznań muzycznych dostarczą nam polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne, które zaprezentują się na scenie w ramach imprezy „Śląskie bez granic – Międzynarodowe Dni Folklorystyczne 2022". Wieczór na wodzisławskim rynku zwieńczy koncert zespołu Nivel.

12 czerwca, w niedzielę, zaplanowane zostały atrakcje z cyklu "Rodzinnych spotkań z historią". W tym dniu rozegrana zostanie gra terenowa dla rodzin. Rozpocznie się o godz. 11:30 na Starym Mieście, to wtedy 200 lat temu w Wodzisławiu wybuchł wielki pożar. Jej zwieńczeniem będzie wykład dyrektora Muzeum w Wodzisławia Śląskiego, Sławomira Kulpy. Wieczorem, ze sceny usłyszymy koncert w wykonaniu Sabiny Szewczyk.

Imprezy towarzyszące 51. Dniom Wodzisławia Śląskiego:

piątek, 10 czerwca:

 • godz. 16:00 „Wieczór z planszówkami" przy współudziale Stowarzyszenia Sportowcy na planszy, w ramach projektu "Biblioteka BLISKO Ciebie"

sobota, 11 czerwca:

 • godz. 9:30-13:45 IV Wodzisławski Dzień Fitness /RPR „Trzy Wzgórza"/ Organizator: MOSiR „Centrum"
 • godz. 11:00 „Joga śmiechu z Biblioteką" – prowadzi Lidia Białecka w ramach projektu "Biblioteka BLISKO Ciebie" /Park Miejski/
 • godz. 17:00-22:00 Zwiedzanie wystawy historycznej w szczelinie przeciwlotniczej - schronie /Park Miejski/ Organizator: GRH Powstaniec Śląski

niedziela, 12 czerwca:

 • godz. 9:00 – 17:00 Pokaz Drobnego Inwentarza /Park Miejski/ Organizator: Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza w Radlinie.

Stadion program:
 

Piątek, 10 czerwca

 • 16:00 otwarcie bram
 • 18:00 - Martin Lange
 • 19:45 - Roxie Węgiel
 • 21:20 - Varius Manx & Kasia Stankiewicz

Sobota, 11 czerwca

 • 16:00 otwarcie bram
 • 18:00 - Ewa Farna
 • 19:45 - Nocny Kochanek
 • 21:20 - Gromee.

Komentarze

Dodaj komentarz