Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój.
Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój.

Srebrny Wilk przyznawany jest corocznie przez fundację Zwolnieni z Teorii. To wyróżnienie przyznawane uczniowskim inicjatywom społecznym. W tym roku jedno z nich trafiło do jastrzębskiej młodzieży, która zorganizowała w naszym mieście Miesiąc Ekologii. W jego ramach odbył się między innymi Dzień Recyklingu, prowadzono kampanię informacyjną w mediach społecznościowych, a także zebrano prawie 2 tony śmieci, porzuconych w różnych lokalizacjach na terenie miasta.

- Chęć zdobycia nagrody nie była naszą główną motywacją przy pracy nad tym projektem. Przede wszystkim chcieliśmy zrobić coś dobrego dla świata, sam start w olimpiadzie był tylko przy okazji... Niemniej jednak ogromnie się cieszę, że zostaliśmy docenieni, a nasze starania dostrzeżono również w Warszawie. To nie udałoby się bez wszystkich tych osób, które pomagały nam organizacyjnie i materialnie, w tym prezydent miasta, Anny Hetman, czy Aliny Chojeckiej, opiekującej się Młodzieżową Radą Miasta. Chciałabym im wszystkim z całego serca podziękować - powiedziała Natalia Ulbrych, jedna z organizatorek wydarzenia.

18 marca, w Dniu Recyklingu jastrzębianie mieli możliwość m.in. wziąć udział w konkursie na ubranie z odpadów i warsztatach z krawcową, wymienić się używanymi ubraniami i książkami, a także skorzystać ze stoisk z ozdobami z odpadów i wegetariańskim jedzeniem. Podczas wydarzenia odbyła się również zbiórka nakrętek i baterii oraz koncert Smolastego.

W ramach akcji "Zwolnieni z teorii" w minionym roku ukończonych zostało łącznie 5 tysięcy projektów.

 

Komentarze

Dodaj komentarz