Fot. UM Jastrzębie
Fot. UM Jastrzębie

Zeszłoroczna impreza pokazała, że w regionie nie brakuje fanów kolarstwa górskiego. W tym roku, ranga zawodów jest jeszcze wyższa.

- Już po raz drugi Polski Związek Kolarski  przyznał naszym zawodom rangę Pucharu Polski w olimpijskiej odmianie Kolarstwa Górskiego XCO. Ponadto nasza impreza została wpisana do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI co znacznie podnosi jej prestiż i pozwala zdobywać zawodnikom międzynarodowe punkty rankingowe. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, że nad zawodami swój honorowy patronat objęła Pani Prezydent Anna Hetman. Ponadto impreza jest zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków Miasta Jastrzębie-Zdrój - mówi Tomasz Kubala, prezes Stowarzyszenia MTB Pressing Team.

Zawody są przeznaczone głównie dla zawodników licencjonowanych w różnych kategoriach wiekowych, jednak mogą w nich wystartować także amatorzy.

- Przygotowaliśmy także specjalne trasy dla dzieci i młodzieży. U nas wystartować może każdy a jeśli ktoś nie czuje się na siłach by wystartować to na pewno może przyjść kibicować. Emocji nie zabraknie. To jedne z niewielu zawodów kolarskich tak wysokiej rangi w naszym województwie - słyszymy.

Zawody będą miały charakter dwudniowy i odbęda się 28-29 maja 2022 roku, na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu Zdroju. Organizatorzy planują wielokamerową relację LIVE z wydarzenia w internecie. My także będziemy na trasie, a Wy?

Live stream: https://fb.me/e/1XUXJxh3R.

Więcej informacji: www.mtbpressing.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz