Materiały prasowe Oto szczegóły akcji z okazji Dnia Dziecka
Materiały prasowe Oto szczegóły akcji z okazji Dnia Dziecka

Badania z okazji Dnia Dziecka zostaną przeprowadzone w piątek 3 czerwca w Centrum Rehabilitacji Puls-Med w Rybniku.

– Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym do 14 roku życia. Podczas konsultacji fizjoterapeuci przeprowadzą diagnozę sylwetki dziecka oraz przygotują zalecenia dotyczące stwierdzonej wady postawy. Aby skorzystać z bezpłatnej porady, należy umówić się telefonicznie w celu ustalenia godziny – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, właścicielka Centrum Rehabilitacji Puls-Med.

Dzień Dziecka w rybnickim centrum rehabilitacji to również okazja do zapoznania się z nowoczesnymi urządzeniami służącymi badaniu postawy dzieci. Ich zastosowanie pozwala określić skalę problemu i zaplanować aktywności ruchowe służące profilaktyce i korekcji zaburzeń zagrażających lub już istniejących u najmłodszych.

– To bardzo ważne, by jeszcze na etapie wczesnoszkolnym wyeliminować niebezpieczne nawyki w postawie dziecka. Nierehabilitowane, pogłębiają się i z czasem stają się trudne do wyeliminowania. Warto inwestować w zdrowie dzieci, w tym prawidłową postawę, ponieważ zaniedbania wieku dziecięcego przynoszą bolesne skutki w dorosłym życiu wyjaśnia Dagmara Szudrowicz, fizjoterapeutka z Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku.


BK

Komentarze

Dodaj komentarz