FB Anna Duda

Bardzo udanie zaprezentowali się pływacy RMKS-u Rybnik podczas zawodów, które odbyły się w Katowicach i w Pawłowicach.
W stolicy Górnego Śląska rybniczanie rywalizowali podczas Pucharu Polski w kategorii Masters. Podczas tych zawodów czterokrotnie na drugim stopniu podium stawała Anna Duda, zdobywając srebrne medale za rywalizację w konkurencjach  50 i 100 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem motylkowym oraz klasycznym. Świetnie zadebiutował również Grzegorz Henzel, który zajął trzecie miejsce w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym.
Natomiast młodsi zawodnicy rywalizowali w Pawłowicach podczas XII Międzynarodowego Mitingu Pływackiego. – Na najwyższym stopniu podium stawali Iga Łapeta i Wiktor Żak. Iga w kategorii 15 - latek wygrała na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Natomiast Wiktor zwyciężył w kategorii juniorów na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Iga zdobyła także 3. miejsce w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym.  Dodatkowo zawodnicy ci zanotowali rekordy życiowe. Dobra dyspozycja świetnie rokuje przed zbliżającymi się mistrzostwami Śląska – relacjonuje Rafał Tymusz, kierownik sekcji pływackiej RMKS-u Rybnik.