Do Pokrzywnej pojechało 15 najsilniejszych drużyn z całej Polski. To reprezentanci szkół, którzy zajęli czołowe pozycje we wcześniejszym etapie, czyli w finałach wojewódzkich. Reprezentacja młodych szachistów z Rybnika, składała się z pięciu zawodników. To: Zuzanna Okruta, Kamil Łysakowski, Piotr Łysakowski, Stanisław Potyra oraz Michał Rożek. Walka o trofeum trwała dziewięć emocjonujących rund. Na każdy mecz, drużyna musiała wystawić 4-osobowy skład (trzech chłopców i jedną dziewczynę), w ustalonej na odprawie technicznej kolejności. Młodzi rybniczanie wygrali siedem rund, dwie zremisowali, nie odnosząc żadnej porażki, dzięki czemu powtórzyli wyczyn z 2020 roku, zdobywając tytuł mistrza Polski.

Dodatkowo, oprócz zwycięstwa w całych mistrzostwach, Zuzia Okruta zdobyła srebrny medal na czwartej szachownicy, a Michał Rożek wywalczył brązowy medal na drugiej szachownicy.

Idą jak burza

To już trzeci tytuł drużynowego mistrza Polski, zdobyty przez młodych szachistów z Rybnika, w tym samym składzie. Wcześniej, „Złota drużyna” zdobyła już drużynowe mistrzostwo Polski w 2017 oraz 2020 roku, co niewątpliwie jest potwierdzeniem ich najwyższych umiejętności szachowych oraz dziesiątek godzin spędzonych na rozwiązywaniu zadań szachowych i udziale w licznych turniejach. Podczas gdy wielu rówieśników spędzało długie godziny przy ekranach swoich komputerów bądź telefonów, nasi mistrzowie od najmłodszych lat ciężko pracowali na te sukcesy.

- Niewątpliwe za sukcesem naszych młodych szachistów stoi pani Marianna Tymrakiewicz, nauczycielka matematyki w SP 2 w Rybniku, która sama jest szachistką i doskonale poprowadziła naszą drużynę do zwycięstwa. Pani Marianna już dwukrotnie z tą samą drużyną zdobyła tytuł drużynowego mistrza Polski - mówi pan Adam Łysakowski, który jest dumny z całej drużyny.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt