Fot. UM Jastrzębie
Fot. UM Jastrzębie

W miniony weekend, strażnicy miejscy z Jastrzębia-Zdroju znów ruszyli w teren, by wyłapać osoby spożywające alkohol w plenerze.

- Ciągle nie brakuje zwolenników takiego spędzania wolnego czasu. Przykładem tego może być miniony weekend, podczas którego funkcjonariusze SM nałożyli 13 mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz skierowali dwa wnioski o ukaranie do sądu rejonowego za to wykroczenie - informują strażnicy miejscy.

Jedną z takich interwencji podjął patrol straży miejskiej wobec grupy pięciu osób, spożywających alkohol na ulicy Turystycznej. Wśród nich była jedna osoba poszukiwana przez organy ścigania. Mężczyzna został przekazany w ręce policji.

Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest wykroczeniem, za które może być nałożony mandat karny w wysokości 100 zł. Zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych określa Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Alkoholu nie można spożywać m.in na ulicy, w parku, na skwerach. 

Komentarze

Dodaj komentarz