Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

W sobotę 11 czerwca około godziny 18 policjanci zostali zawiadomieni przez jednego z mieszkańców o podejrzanym zachowaniu kierującej golfem. Policjanci zatrzymali pojazdu na alei Jana Pawła II, na miejscu kierowcy siedział 30-letni mężczyzna, a kobieta, która według świadka zdarzenia miała wcześniej prowadzić pojazd, siedziała na miejscu pasażera.

W wyniku badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a 21-letnia kobieta, która przez cały czas była bardzo agresywna i wulgarna, miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W pojeździe zabezpieczono także środki odurzające. Okazało się również, że golf, którym podróżowały zatrzymane osoby, był niedopuszczony do ruchu drogowego. Pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, a układ wydechowy był niesprawny.

30-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, natomiast kobieta miała zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Okazało się, że podczas jazdy "zmieniali się za kierownicą" - jak przekazuje oficer pracowy asp. Halina Semik. Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty prowadzenia pojazdu, będąc w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi im kilka lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz