Archiwum Łukasz Kohut Poseł do Parlamentu Europejskiego, Politolog, Fotograf
Archiwum Łukasz Kohut Poseł do Parlamentu Europejskiego, Politolog, Fotograf

Ta sama Unia, do której tak bardzo chcą Ukraińcy, Gruzinki, Mołdawianie i całe Bałkany – bo wiedzą, że w każdych czasach jest stabilizatorem i wsparciem. No ale u nas doszliśmy do ściany – Solidarna Polska już wprost mówi o nieoglądaniu się na pieniądze europejskie i szukaniu alternatyw. Głupota czy świadoma dywersja?

Co będzie dalej? Faktycznie jesteśmy po jednej dużej wojnie światowej – bo trudno pandemię i jej gospodarczych skutków nie rozpatrywać w tej kategorii i praktycznie w trakcie drugiej – bo to co dzieje się w Ukrainie już dawno przestało być atakiem jednego kraju na drugi. I powinniśmy w takiej sytuacji zacieśniać relacje ze swoimi europejskimi sojusznikami. To się nie dzieje. I, mimo, że Viktor Orban zawiódł wszystkich na całej linii – okazał się, o czym zresztą pisałem Państwu już dawno – najwierniejszym sojusznikiem Kremla – polski rząd dalej właśnie na nim opiera swoją politykę w ramach Unii. A powinno być dokładnie na odwrót – powinniśmy wskrzesić Trójkąt Weimarski – i jako państwo graniczne z Ukrainą – skłonić Francję i Niemcy do ich większego zaangażowania. Polska siłą swoich obywateli i sytuacją geopolityczną ma wszystkie atrybuty by taką koordynację podjąć. Nie dzieje się tak, bo rząd od siedmiu lat oskarża Niemcy o całe zło tego świata, a w relacjach z Francją postawił nie wiedzieć czemu na Marine Le Pen – kolejną sojuszniczkę Putina w Europie.

Unia Europejska jest gotowa na przyspieszenie – jesteśmy po rocznej „Konferencji o Przyszłości Europy” i głębsza integracja będzie następować. Pytanie, czy z Polską na pokładzie, bo możliwy jest scenariusz, że więzi zawężą tylko kraje zainteresowane dalszą integracją, a Polska czy Węgry będą krajami buforowymi Unii – niby w środku wspólnoty, ale bez większego wpływu na kluczowe procesy decyzyjne – i to na własne życzenie! To wszystko zależy także od państwa – bo najbliższe wybory parlamentarne, będą w istocie właśnie o tym. Warto o tym pamiętać i nie poddawać się kłamliwej propagandzie mediów rządowych.

Komentarze

  • hm 18 czerwca 2022 22:23Do hanys...no dobra. Pytanie tyłko co do tego tekstu oprócz długości wpisu masz. Czy nie podoba Ci się twierdzenie iż chodzenie na wybory nie ma sensu gdyż wszystkie partie żerują na tym co społeczeństwo wypracowuje ,czy może uważasz jak najbardziej iż dupy należy dawać każdemu co tylko w obiecuje? Kiedy konkretnie proszę.Zlales tekst nieokreślonym błotem ale nie powiedziałeś z czym się dokładniej ej nie zgadzasz,no chyba że Ciebie czytanie boli!
  • hanys 17 czerwca 2022 14:16hm faktycznie,myślenie może być ciężkie;jeżeli mosz problem z ogarnięciem zapisu,to musza cie zmartwić,chodzi o wpis z 15 czerwca czyli o jakigoś 66 kuby.A myślenie organami widocznie ci nie bardzo słuzy.
  • hm 15 czerwca 2022 22:32Hanys,może precyzyjniej ie widomo co krytykujesz i czym myslisz-dupą czy tym organem z przodu.Co o nkretnie ci się nie widzi pozatym że wiemy iż ciebie czytanie boli
  • hanys 15 czerwca 2022 21:00Dużo i głupio,wyglądo na kacapa no ale jest wolność i można rżnąć głupa.Pomódl się o zdrowie bo na rozum za późno
  • Kuba 15 czerwca 2022 10:12Niech się Pan ta Unia iwpodnieca,tam też są oszusci...Po co chodzic na wybory. Ten kraj Polska nigdy nie będzie normalny. Czy ktokolwiek w sondażach wykazuje spodziewana frekwencję?.. Żyję już na tyle długo iż stwierdziłem :...wszystki opcje polityczne POLITYCZNIE kradną i oszukują bo z czego by rządziły?. PSL to KRUS dla bardzo bogatych i nepotyzm, SLD- gdyz pedalstwo i tęcze jako priorytet czyli ideologiczne pomylenie swiata , Tusk z mafią kolesi to dopiero wyprzedaż, np..Balcerowicz życiowy oszust, -przypomnijmy za jego czasów chociażby książeczki mieszkaniowe i dochody bankierów oraz wówczas wkłady a-vista, no i to co teraz wyprawia PIS -niby sprawiedliwi_ale nie ze swoich. Brak szacunku dla Tych którzy całe życie ciężko pracowali i starali się dobrze zarządzać.! To wszystko to jedno wielkie szambo, ta demokracja glupoli których celem jest wygranie wyborow każdym sposobem np. poprzez kradzież oszczednosci np. inflacja ktora w Polsce jest celowa po to aby mieli na rozdawanie czyli na kupowanie głosów,.. aby rozdawać trzeba Kogoś ograbic gdyż najlatwiej jest obrobic Tych co mają niezainwestowane poprawnie w gotówce oszczędności i o te oszczędności tu tak naprawdę "biega."To jest źródło utrzymania rządów. Wyczuli nosem jak pijak "na sępa" wyczuwa darmowy alkohol ".Ukradli już część tych oszczędności a teraz robiac się niby dobrzy udają głupa, iż dołożą po fakcie wyzsze oprocent na lokaty,teraz?! haha Wszak nie na darmo Prezes NBP kiedyś stwierdził, że na lokatach ludzie mają az 130mld zł .Na tych srodkach Rząd postanowił żerować. Rzad to zagospodaruje ratując budzet. Do tego wszystkiego w ramach planu świadomego zwiększenia zysków z inflacji zmuszono zatrudnionych także do udzialu w PPK, PPE itp. gdzie wartość uskładanych realnie środków finansowych błyskawicznie przez inflację topnieje a Oni w zarządach tych grup mogą się dodatkowo gazami obłowić..:zmusili pod kara kar, jak za komuny, bez prawa komentarzy pod artykułami o cudzie PPE .Czym Oni się różnią od Komunistow?... słowem dwie pieczenie na jednym ogniu,forsa i zarzady. Już niedługo i wszyscy emeryci będą dostawać 14stki gdyż takze i Ich emerytury nie będą przez inflację nic warte nawet jeżeli mają ponad 45lat pracy bo po co "głupki" tak długo pracowali.? Rząd daje waloryzację 7%,a drugą ręką kradnie 14%...Tak twierdzę ...:kradnie gdyż skoro w Europie średnia inflacja wynosi 6% to ile tam musi być faktyczna jezeli u nas jest aż 14%?-jest więc znacznie mniejsza .Prosta matematyka liczb średnich. Malo....znowu przestało się opłacać pracować i ciułac lecz opłaca się trwionic, obijać, kombinować a może nawet zostać menelem...To rządy demokratow? ..gdzie mozna krasc za pomocą inflacji' za pomocą wieku emerytalnego jak PO nie zwracając uwagi od którego roku wielu robotnikow pracuje.

Dodaj komentarz