Archiwum Marek Krząkała Poseł Platformy Obywatelskiej z Rybnika
Archiwum Marek Krząkała Poseł Platformy Obywatelskiej z Rybnika

Polska to smutny kraj w którym premier bezczelnie kłamie każdego dnia, a kłamliwe treści są nadawane w telewizji publicznej. Zamiast o rozwiązaniach polskiej wielkiej drożyzny, horrendalnych ratach kredytów i olbrzymiej inflacji, w którą zapędził nas obecny rząd mamy próbę wybielania, zrzucania odpowiedzialności na innych i atakowania opozycji za wszelkie własne niepowodzenia.

Jakiś czas temu Mateusz Morawiecki powiedział przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, że „ogromna, ogromna większość, bodaj powyżej 90 procent” postępowań dyscyplinujących wobec sędziów dotyczyło przestępstw pospolitych czyli jazdy po pijanemu, gwałtów lub kradzieży. Argumentował w ten sposób zmiany w Izbie Dyscyplinarnej. Tymczasem wśród zarzutów stawianych sędziom w całej Polsce był 1 gwałt, 1 kradzież – przelew pieniędzy z konta bez uprawnienia i 16 przypadków prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. To 11 proc. wszystkich spraw, które w latach 2018 – 2022 złożono do Izby Dyscyplinarnej, o pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej. To między innymi dlatego Unia Europejska zwyczajnie nie wierzy w żadne słowo, deklaracje wypowiedziane przez premiera i polityków PiS.

Premier Mateusz Morawiecki kupił w ubiegłym roku obligacje skarbowe o wartości 4,6 mln zł, a senator PiS Grzegorz Bierecki za 10 mln zł. I może sam fakt takiego postępowania nie jest bulwersujący, zrobili to, by chronić swoje oszczędności, ale dokładnie w tym samym momencie prezes NBP uspokajał zwykłych obywateli, że nie będzie inflacji, że nie będzie podnoszenia stóp procentowych, a prawdopodobieństwo takiego działania wynosi zero. Jeszcze w listopadzie 2021 roku wicepremier, zastępca premiera Morawieckiego poinformował Polaków, że nie ma co obawiać się inflacji i że ona na początku roku będzie w okolicach 6 proc., a potem 5 proc. Fakty są dziś takie, że mamy najwyższy wzrost cen w Europie 13,9% (Francja, Austria, Włochy, Niemcy ok 5 – 8 proc.) oraz najwyższe oprocentowanie kredytów mieszkaniowych.

Premier przekonuje również, że rząd walczy z drożyzną i cenami paliw. Walczy dokładnie odwrotnie, niż wskazują ekonomiści. Inflację powinno się hamować ograniczaniem wydatków, a nie instrumentami, które powodują, że wydatki z budżetu państwa rosną i powiększają zadłużenie. To tak jakby gasić pożar benzyną. Rząd tłumaczy obywatelom, że mamy cenę paliwa porównywalną z innymi państwami europejskimi, ale już zupełnie pomija fakt, że dynamika wzrostu cen jest najwyższa w całej Unii Europejskiej i wynosi od lutego 2022 roku aż 50% . W tym czasie marża Orlenu wzrosła o 1000 proc. i notuje on najwyższe zyski w swojej historii. Ciekawe z jakich kieszeni?

Nie ma takiego demokratycznego kraju na świecie, gdzie rząd przetrwałby jeden dzień dłużej po tym, gdy premier i ministrowie rządu wprowadzają w błąd opinię publiczną, a politycy rządzący zakłamują rzeczywistość. Kraju, w którym premier publicznie kłamie i ukrywa swój majątek. Potrzebna jest nam diagnoza, Krajowy Program Odbudowy z Unii Europejskiej, stabilizacja w gospodarce i inwestycje. Dzięki rządom PiS straciliśmy miliardy euro, płacimy miliardy kar za brak praworządności, przez nich staliśmy się pariasem Europy. Tymczasem pilnie potrzebujemy finansowej pomocy dla przedsiębiorstw, samorządów i zwykłych obywateli. Im szybciej odsuniemy PiS od władzy, tym prędzej Polska wróci na swoje miejsce w Europie i świecie.

Komentarze

  • Czy to jest normalne,w Polsce tak 15 czerwca 2022 10:17Nie ma w Polsce opcji która dobrze by rzadzila.Wam Tylko chodź o kasę.Po co wiec chodzic na wybory. Ten kraj nigdy nie będzie normalny. Czy ktokolwiek w sondażach wykazuje spodziewana frekwencję?.. Żyję już na tyle długo iż stwierdziłem :...wszystki opcje polityczne POLITYCZNIE kradną i oszukują bo z czego by rządziły?. PSL to KRUS dla bardzo bogatych i nepotyzm, SLD- gdyz pedalstwo i tęcze jako priorytet czyli ideologiczne pomylenie swiata , Tusk z mafią kolesi to dopiero wyprzedaż, np..Balcerowicz życiowy oszust, -przypomnijmy za jego czasów chociażby książeczki mieszkaniowe i dochody bankierów oraz wówczas wkłady a-vista, no i to co teraz wyprawia PIS -niby sprawiedliwi_ale nie ze swoich. Brak szacunku dla Tych którzy całe życie ciężko pracowali i starali się dobrze zarządzać.! To wszystko to jedno wielkie szambo, ta demokracja glupoli których celem jest wygranie wyborow każdym sposobem np. poprzez kradzież oszczednosci np. inflacja ktora w Polsce jest celowa po to aby mieli na rozdawanie czyli na kupowanie głosów,.. aby rozdawać trzeba Kogoś ograbic gdyż najlatwiej jest obrobic Tych co mają niezainwestowane poprawnie w gotówce oszczędności i o te oszczędności tu tak naprawdę "biega."To jest źródło utrzymania rządów. Wyczuli nosem jak pijak "na sępa" wyczuwa darmowy alkohol ".Ukradli już część tych oszczędności a teraz robiac się niby dobrzy udają głupa, iż dołożą po fakcie wyzsze oprocent na lokaty,teraz?! haha Wszak nie na darmo Prezes NBP kiedyś stwierdził, że na lokatach ludzie mają az 130mld zł .Na tych srodkach Rząd postanowił żerować. Rzad to zagospodaruje ratując budzet. Do tego wszystkiego w ramach planu świadomego zwiększenia zysków z inflacji zmuszono zatrudnionych także do udzialu w PPK, PPE itp. gdzie wartość uskładanych realnie środków finansowych błyskawicznie przez inflację topnieje a Oni w zarządach tych grup mogą się dodatkowo gazami obłowić..:zmusili pod kara kar, jak za komuny, bez prawa komentarzy pod artykułami o cudzie PPE .Czym Oni się różnią od Komunistow?... słowem dwie pieczenie na jednym ogniu,forsa i zarzady. Już niedługo i wszyscy emeryci będą dostawać 14stki gdyż takze i Ich emerytury nie będą przez inflację nic warte nawet jeżeli mają ponad 45lat pracy bo po co "głupki" tak długo pracowali.? Rząd daje waloryzację 7%,a drugą ręką kradnie 14%...Tak twierdzę ...:kradnie gdyż skoro w Europie średnia inflacja wynosi 6% to ile tam musi być faktyczna jezeli u nas jest aż 14%?-jest więc znacznie mniejsza .Prosta matematyka liczb średnich. Malo....znowu przestało się opłacać pracować i ciułac lecz opłaca się trwionic, obijać, kombinować a może nawet zostać menelem...To rządy demokratow? ..gdzie mozna krasc za pomocą inflacji' za pomocą wieku emerytalnego jak PO nie zwracając uwagi od którego roku wielu robotnikow pracuje.

Dodaj komentarz