Materiały prasowe Laureaci turnieju: Mateusz Dąbrowski, Edward Pietrzak i Tomasz Szymała

Większość stanowili przedstawiciele okręgu tyskiego, ale było też 14 graczy z okręgu rybnickiego, z czego aż dziewięciu przyjechało z klubu Asy Wisus Żory. I to oni zajęli jedno miejsce na podium oraz dwa w pierwszej dziesiątce. Wygrał Edward Pietrzak z Orzesza (3258 pkt., 30:2), drugi był Mateusz Dąbrowski z Łazisk (2808 pkt., 26:1), a trzeci Tomasz Szymała z Żor (2760 pkt., 21:1). Szóste miejsce zajął Stanisław Bogusławski z Żor (2542 pkt.), a siódme Marian Tetla też z Żor (2526 pkt.).

Trzej laureaci otrzymali puchary, a dziesięciu najlepszych nagrody regulaminowe. Uhonorowano również po trzech zwycięzców każdej serii, więc sprawdziliśmy, jak tu poszło graczom z naszego regionu. Pierwszą serię wygrał wymieniany już Edward Pietrzak z (1179 pkt.), drugi był Dawid Dziewior z Bełku (1168 pkt.). W drugiej serii trzecie miejsce zajął Bogdan Gawron z Żor (1089 pkt.), a w trzeciej triumfowali wymieniani już Stanisław Bogusławski (1109 pkt.) i Marian Tetla (1088 pkt.).

Kierownictwo sprawował Andrzej Konsek, sędziował Ernest Waloszyński, a biuro prowadził Adrian Szafraniec. Dodajmy jeszcze, że cykl składa się z sześciu turniejów eliminacyjnych i turnieju finałowego, a każdemu graczowi do klasyfikacji generalnej zalicza się pięć najlepszych wyników. Drugi turniej odbędzie się 24 czerwca (przyszły piątek). Początek o godzinie 16.